Wpis z mikrobloga

Po prostu nie ma już sensu wszystkich testować


@Green81: U mnie dzieciaki teraz zasmarkane lekko gorączkujące i kaszlą. Nawet do lekarza nie poszedłem bo po co? Wodę i vitaminy sam im dam a do puki smarki przezroczyste to antybiotyków mi nie potrzeba.

Covid przeszliśmy wszyscy 3 tygodnie temu :P
  • Odpowiedz
@Green81: Gdyby nie moja ciekawość sam bym się nie testował, w sobotę dostałem wynik pozytywny, dziś leci trzecia doba infekcji a ja oprócz kataru i gorączki pierwszej doby czuje się dość dobrze i pewnie bym nawet nie pomyślał ze to covid
  • Odpowiedz
@dildo-vaggins: Bo to nie covid, tylko lekkie przeziębienie spowodowane koronawirusem. Covid to rzadka i dość ciężka choroba, która może się w niektórych przypadkach rozwinąć. Może jak byśmy to rozróżniali, to ten cyrk by się skończył wcześniej.
  • Odpowiedz
COVID-19 (od ang. coronavirus disease 2019)[6] – ostra choroba zakaźna układu oddechowego wywołana zakażeniem wirusem SARS-CoV-2[


@dildo-vaggins: Przecież to jest powszechna wiedza. Zakażenie SARS CoV2 nie oznacza rozwinięcia się ciężkiej niewydolności oddechowej, czyli covid. Tak samo jak możesz być przeziębionym i czasem z tego rozwinie się zapalenie płuc, ale nie miałeś zapalenia płuc od samego początku.
  • Odpowiedz
@dildo-vaggins: Może trochę źle napisałem, bo nie mam pretensji do Ciebie czy innych zwykłych ludzi. Nikt nie musi się znać, od tego są eksperci. A oni uparcie używają tych nazw zamiennie.

Innym przykładem jest wirus HIV i choroba AIDS. Można być nosicielem wirusa i nie zachorować, dzisiejsza medycyna sobie z tym radzi.
  • Odpowiedz