Wpis z mikrobloga

Prawie 3 tygodnie temu wzięliśmy do mieszkania matkę z dzieckiem.
Miała szukać pracy, pytała czy coś wiemy gdzie by mogła itp.
Pomogliśmy jej z miejscem w przedszkolu dla jej córki, bo w przedszkolu naszego młodego dołożyli miejsc dla uchodźców.

Mija czas. Dziecko chodzi do przedszkola w kratkę, bo po prostu im się nie chce spać i śpią do południa, po czym bujają się po galeriach itp bez celu. Dziecko zajmuje miejsce w przedszkolu, które mógłby mieć ktoś kto chce pracować, ale nie może bo nie ma gdzie zostawić dziecka...
Pracy nie próbuje nawet szukać.

Oddaliśmy swój komfort (pokój w 3p mieszkaniu), bo chcemy pomóc i rozumiemy trudną sytuację (mąż pod Kijowem, rozwozi jedzenie itp), ale mija 3 tydzień, a ona trochę jak na wakacjach.

Przez pierwsze 2 tygodnie jeszcze myśleliśmy, że trzeba być wyrozumiałym, dać chwile na aklimatyzację itp, ale to chyba jednak już przesada i chyba postawienie ultimatum - ogarnij się i idź do pracy, albo szukaj nowego miejsca - jest fair, bo na ten moment po prostu wykorzystuje sytuację...

Wiem i słyszę, że większość jest zupełnie inna, ale nam się taki rodzynek trafił...

#wojna #uchodzcy #ukraina
  • 118
@trustME: Jak nie chciałeś pomagać to na wuj ich przyjąłeś? Babeczce się całe życie wywróciło, chciała by wrócić do kraju, ale wojna dalej trwa i nie wiadomo ile będzie trwała. A ty robaku krzywisz się, że pracy nie znalazła jeszcze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@trustME: nawet mnie to nie dziwi xd połowa z nich to pewnie osoby które nie biorą się za pracę bo liczą że lada chwila wszystko się skończy i wrócą do siebie a i duża część to osoby zamożne które mogły sobie pozwolić na taki wyjazd w przeciwieństwie do biedniejszych także już widzę jak lekarka albo prawniczka ukraińska będzie jechać na kasie albo zasuwać z mopem xdd
Pobierz gnt_1 - @trustME: nawet mnie to nie dziwi xd połowa z nich to pewnie osoby które nie ...
źródło: comment_1648462809u587XXVVVzAzCZs9m4Dnzk.jpg
@feketehajuno: @trustME: jeszcze raz. Co mialoby w waszej sytuacji zmienic ze pojdzie do pracy.

I zaczynasz przeczyc sam sobie. Najpierw pisales ze chesz ja wyprosic/wyrzucic bo nie poszla do pracy, a przed chwila ze jak znajdzie prace to miala sie wyprowadzic.

Mieszkania komercyjnie i tak nie wynajmie, tylko pojdzie do kogos innego albo do miejsc zbiorczego kwaterowania uchdozcow.
Rownoczesnie jesli ja i dziecko utrzymujecie to dostaniecie ok 2400zl za miesiac
@Aster1981: Uważam podobnie jak Ty. Dlatego też napisałam, że nie powinien wymagać, żeby poszła do pracy, a jedynie może zaprzestać pomocy finansowej (o ile w ogóle taka ma miejsce). Z tym że skoro brał ludzi do siebie to powinien był taki scenariusz przewidzieć i jakiekolwiek narzekanie i stawianie warunków teraz jest po prostu słabe. Tym bardziej, że ma tą kobietę u siebie niespełna 3 tygodnie. To jak on to sobie wyobrażał?
@trustME: Powinieneś przeczytać ten tekst - https://kobieta.wp.pl/romantyzowanie-wojny-psycholog-zwraca-uwage-na-powazna-kwestie-pomocy-dla-uchodzcow-6750046271613760a

Media powrzucały historie o Ukrainkach, które świeżo po przybyciu rzucają się do zakładania biznesów, innej pracy, gotowania, pomagania itp. i teraz ludzie myślą, że tak powinien wyglądać uchodźca, a to bzdura ¯\_(ツ)_/¯

Już #!$%@?ąc od możliwej traumy związanej z ucieczką to ludzie są różni - jedni odnajdują się w innym miejscu błyskawicznie, a dla innych myśl o tym, że mieliby iść do pracy w
kod@trustME: Jasne #!$%@? XD fajna narracja. #!$%@? zrobiłeś i #!$%@? pomogłeś komukolwiek - wymyślasz że pomagasz by nadać sens swojej wypowiedzi. Najgorsze że ci ludzie wierzą..
Pomyśl tylko o jednym .. ile w skłamanych historii ty uwierzyłeś. Jest #!$%@? sens #!$%@?ć z dupy wyssane rzeczy i tworzyć internet miejscem totalnej dezinformacji ?
Bez #!$%@? dowodu żadnego że tak jest?