Wpis z mikrobloga

Korzyści ze strzelania do jeńców:
-zniechęcenie żołnierzy rosyjskich do dezercji i oddawania się do niewoli. Ruscy teraz wybiorą albo walkę albo śmierć,
-młyn na rosyjską propagandę, Putin zadowolony, że ma co pokazać w TV, wzrośnie poparcie dla tej wojny,
-zachęta dla żołnierzy ruskich do większej brutalności. Tak, wiem, i tak byli brutalni i popełniali zbrodnie, ale zapewne była część żołnierzy, która się od tego powstrzymywała, a teraz to jeden uj,
-straty wizerunkowe na arenie miedzynarodowej,
-jakiś ukraiński żołnierz dał sobie upust emocji.
A wykopki jeszcze będą tego bronić. Prawda jest taka, że każdy Ukrainiec popełniający zbrodnie wojenne działa na szkodę swojego kraju


#wojna #ukraina #rosja
  • 35
po oba stronach są takie same zwierzęta. Mentalność tych narodów jest identyczna i odstaje od zachodniej cywilizacji. Nawet hitlerowcy 80 lat temu mieli wyższe standardy i za takie rzeczy były srogie kary.


@tap-chan: widząc poparcie wykopków do takich działań jestem pewien, że masa polskich żołnierzy też popełniałaby tego typu zbrodnie, ku uciesze żądnej krwi tłuszczy. I myślę, że w każdym kraju by tak było.
No być może. może komuś nerwy puściły po zobaczeniu zwłok kolejnego dziecka?


@polac: to może niech Ukraińcy w odwecie podłożą bombę pod sierociniec w Moskwie. Skoro ruscy zabijają dzieci i popełniają zbrodnie to Ulraińcy też mogą, co nie?
Trzeba być niespełna rozumu, by popierać zbrodnie wojenne, nawet popełniane przez kraj, który się broni. Nie ma z tego żadnej korzyści, oprócz wyładowania emocji przez żołnierza, a potencjalnych negatywnych skutków jest ogrom.
@CowiekPaua: Niech podkładają. Może wtedy społeczeństwo rosyjskie przejrzy na oczy do czego prowadzi popieranie zbrodniarzy. Bo głupie jest niesamowicie i tracę nadzieję że ruscy się kiedykolwiek zmienią.
ja trochę ukraińców znam i szczerze to nie dziwi mnie to co odpieprzają zwłaszcza jakieś świry typu neonaziści z azowa czy innego ajdara


@kondziu96: na każdej wojnie są świry i na każdej są zbrodnie wojenne. Dotyczy to Rosjan, Ukraińców, Polaków, Amerykanów, wszystkich. Tylko cywilizowane kraje i normalni ludzie potępiają zbrodnie wojenne i się od nich odcinają... jak już zrobią się medialne.