Wpis z mikrobloga

Nie wytrzymałem i kupiłem Xiaomi Red Rice wcdma ;) choć nie miałem wcale złego tel. Rozsądek przegrał.

Zamówiony dzisiaj tj 03-12-2013 i wysłałem już przelew.

Według banku przelew powinien być u sprzedawcy za 2 dni.

Telefon przyjdzie singapurską pocztą. Mam nadzieję ominąć dodatkowe opłaty, a wtedy będzie kosztował mnie 594 zł brutto - 186$.

W banku założyłem darmowe konto walutowe w USD, przewalutowanie bez opłat przy przelewie na nie kasy w PLN ze zwykłego ROR. Dolar kosztował 3,194. Przelew do Singapuru 20 zł, choć jeszcze nie ściągnęli, bo wyjdzie jutro.

Teraz przez pewnie ponad miesiąc będę siedział i się zastanawiał: Czy będzie otwieranie paczki? Czy go nie wrócą? Czy nie doliczą? Czy dojdzie cały i sprawny? Kiedy dojdzie!?

Poprosiłem o CE oraz "gift". Zobaczymy. Już nie mogę się doczekać.

Jak dojdzie będę sprzedawał HTC desire z 16gb kartą a-data (class 10), root, miui 2.3.30 - ze skryptem powiększającym pamięć wewnętrzną, nawet do 1gb. Bateria starcza nawet do 3 dni (oczywiście w spoczynku). Ile proponujecie? Tel jest zadbany. Byłem pierwszym właścicielem. Nie kręciłem licznika.

#xiaomi #hongmi #redrice #htcdesire #aliexpress
goromadska - Nie wytrzymałem i kupiłem Xiaomi Red Rice wcdma ;) choć nie miałem wcale...

źródło: comment_Yvu5x7ez90zdjVnEk0Yq7GVDvlLhdZfV.jpg

Pobierz
  • 19
@goromadska:

1. Czemu nie kupiłeś dolarów w jakimś kantorze internetowym?

2. Czemu płaciłeś przelewem i w jaki sposób (ugadałeś się z chińczykiem?) skoro na ali płaci się kartą?

3. czemu nie dałeś linka!!!!1111!!!oneone
@prawdziwek: nie miałem karty do płatności internetowej i bym musiał czekać, a za przelew faktycznie zapłaciłem 60 zł (bo nie doczytałem)

@JanuszEichler: can you give me CE? :)

@wielooczek: chce kupić nową, mniejszą, a deskę sprzedać drożej

@raven4444: no to trochę w plecy - 19,26 zł ;| no ale człowiek uczy się na błędach

Czyli po wszystkich kosztach, jeżeli nie będzie vat, zapłacę łącznie 654 zł. I tak
@JanuszEichler: @goromadska: Could you please add a CE mark on the box? czy coś w tym stylu, sam znaczek CE nic nie gwarantuje, bo jak celnik chce się przyczepić o CE, to sprawdzi w bazie danych czy są certyfikaty dla tego urządzenia, jak nie znajdzie to prosi Ciebie o przesłanie, jak nie masz to wiadomo, wysyłają do urzędu jakiegoś tam i masz ileś czasu na przesłanie im prośby o zwrot
@prawdziwek: @goromadska: ze swojego doświadczenia - za hongmi ipko zeżarło najpierw ~575 zł, potem wzrosło do 579 zł, płatność zwykłą debetówką do konta.

imho zabawa w konta walutowe i inne pierdoły, jeśli się nie kupuje w chinach masowo, nie ma sensu.

edit: dałem ok. 187$