Wpis z mikrobloga

Czy maszyny na siłowni w miarę poprawnie mierzą puls?

Ostatnio zacząłem biegać na bieżni takie 15 min stosunkowo szybkim tempem i w ostatniej minucie biegu zmierzyłem sobie puls i wyskoczyło 186!
Przyznam, że zdziwił mnie wynik bo zdecydowanie nie było to moje 100% i mógłbym jeszcze sprint zrobić. Po około 30 sekundach chodu zmierzyłem ponownie puls i było 130. Dlatego pytanie jak to jest z tym pomiarem, jest w miarę poprawny? Ważę 95 kg przy 194cm wzrostu, kondycję raczej mam niezłą, ale wcześniej głównie pływałem praktycznie codziennie przez 2 lata około 3km w czasie około 50 minut ale nigdy nie mierzyłem pulsu podczas pływania, od jakiegoś pół roku przerzuciłem się z pływania na siłownię, a bieganie dopiero dodaje do swojego zestawu ćwiczeń.
#kiciochpyta #silownia #bieganie
  • 9
@YEPs: Nie ma szans żeby jakaś prosta maszyna typu opaska czy rączka, której się trzymasz na 100% poprawnie zmierzyła ci puls. Ja czasem po ciężkiej serii mam tylko 100 mimo, że serce mi wali a czasem po lekkiej serii 180 mimo, że nie czuje przyspieszonego tętna. Wyniki z takich mierników najlepiej traktować z przymrużeniem oka.
@YEPs: są osoby co mają takie predyspozycje. Ulańcem nie jestem, spoczynkowe to niecałe 50 a max jaki wykręciłem to 205. Byłem u lekarzy - podobno chłop zdrowy.

Polecam kupić pas na klatę i obserwować ( ͡° ͜ʖ ͡°)