Wpis z mikrobloga

@Defined: Dla mnie Dolph Lundgren kompletnie utracił swój urok, jak dowiedziłam się, że (pomimo bardzo wysokiej inteligencji) miał strasznie poryte w głowie, co w konsekwencji doprowadziło do dewastacji jego życia rodzinnego i załamania kariery. Teraz patrzę na niego jak na taką bezosobową, beznamietną kupę perfekcyjnie sklejonych mięśni.
Swoją drogą pamiętam jak z parę lat temu trafiłam na google books na fragmenty książki jakiejś amerykańskiej antropolog, która opisywała problem odrealnionych wymagań w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Woody_90: najwazniejsze to miec ten moment ogarnięcia. wtedy jeszcze tylko trzeba miec wiedzę jak madrze podejsc do gubienia brzucha. ale niektorzy nwwet tego ogarnięcia nie mają i tak chodza...
  • Odpowiedz
@szyy: Sorry, że odpisuję prawie po tygodniu, ale kaganek oświaty trzeba nieść.

pokazujesz ideał wyglądu kultury germańsko-anglosaskiej, który przez lata dominacji tej kultury w świecie zachodnim (oraz w Europie Środkowej) się utrwalił także w głowach Polaków.

Percepcja ludzkiego piękna nie jest relatywna kulturowo (Langlois 2000).

Tyle, że w Polsce mamy geny słowiańskie, a więc okrągłe, a nie ciosane policzki i ogólnie twarze.

Kto ma, ten ma. A kto nie ma, ten
  • Odpowiedz
Percepcja ludzkiego piękna nie jest relatywna kulturowo (Langlois 2000).


@kficzou: słyszałeś kiedyś termin "rubensowskie kształty"? Inny dobry przykład - jeśli miałeś babcię, to na pewno pamiętasz, że pokazywała ci zupełnie inne dziewczyny niż te, które się tobie podobały, jako potencjalne żony. Jeszcze inny, i to istniejący równolegle - w USA mężczyźni o niskim statusie socjoeconomicznym preferują kobiety z wielkimi biustami, za to ci o wysokim, preferują kobiety z małymi biustami, ale
  • Odpowiedz
@szyy: W profilu masz, że lubisz konkrety, rozsądek i statystykę, więc w odpowiedzi na cytowaną 3000x metaanalizę spodziewałem się czegoś więcej niż odwołań do babci. Mój błąd.
  • Odpowiedz