Wpis z mikrobloga

@nieocenzurowany88: znam ludzi, którzy przez długi okres dezynfekowali każde jedno opakowanie, które przywieźli ze sklepu. byłem u nich na grillu, któregoś razu i przyniosłem siatę browarów i jakieś opakowanie kiełbasy i wszystko dokładnie było myte płynem dezynfekującym XD
  • Odpowiedz
@szybki96: a co w tym dziwnego? Na początku pandemii ludzie byli poważnie zaniepokojeni. To była zupełnie nowa sytuacja. Nie było jeszcze wiadomo jak groźny i jak zaraźliwy jest ten wirus.

Moim zdaniem dezynfekcja towarów, z perspektywy czasu bezsensowna, w tamtym momencie była jak najbardziej racjonalna i uzasadniona.
  • Odpowiedz
@tylkostrimi: zanim wirus pojawił się poza chinami to było już bardzo dużo badań, informacji i doniesień od naukowców np. o tym jak przenoszony jest wirus, że 90% społeczeństwa przejdzie go bezobjawowo, pamiętam też, że były dokładne dane ile czasu wirus może przetrwać na jakim materiale - wszystkie się sprawdziły. Telewizyjne pranie mózgu przez pseudoekspertów zrobiło swoje.
  • Odpowiedz
@tylkostrimi: to, że nie zwracałem uwagi na telewizyjne nawijanie makaronu na uszy. jakoś politycy poza kamerami w większości dawali j-----e na noszenie maseczek, tak samo jak służby mundurowe, które śmigały w kominach a gdyby wirus był takim śmiertelnym zagrożeniem to państwowe elity i służby z------------y w kombinezonach jak ludzie w karetkach byleby nie mieć kontaktu z wirusem
  • Odpowiedz