Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@? co ludzie mają w deklach...
Na grupie lokalnej na fb mamy kilka osób co oferują różnego rodzaju rzeczy spożywcze, są też ukraińcy ze swoim pielmieni, ale są też polacy no i czasami kupuję różne rzeczy jakieś serki wędzone czy wędliny lub mięso.

Jeden gość sprzedaje swoje wyroby jakieś kiełbasy, szynki itp.
Wrzucił dziś post, że ma kilka kg białej kiełbasy do oddania uchodźcom, jakiś dzban się #!$%@?ł żeby oddać do domu dziecka dla polskich dzieci.

Napisałem że kupiłem kilka kg od tego Pana w zeszłym tyg, a potrzebuje miejsce w zamrażarce i jeśli chce to zapraszam do mnie, dam mu i niech zawiezie do tego domu dziecka, zaczął się wykręcać że on to nie ma jak ale jak ktoś chce pomagać to powinien pierw swoim...

No ja #!$%@? nie dość, że sam nie pomaga, nie chce nawet poświęcić kawalka swojego czasu by przewieźć coś kilka km to jeszcze się #!$%@?ł do chłopa o cel jego pomocy jak ma być dobrze w tym kraju?
(°°

#ukraina #wojna
  • 65
@Sharlene: też udzielam się z pomocą dla zwierząt, nigdy mi nawet przez myśl nie przyszło że ktoś moze mieć o to pretensje i się nie spotkałem ale jakbym tak na długość ręki takiego spotkał to nie wiem czy bym zdołał się powstrzymać żeby mu nie jebnąć.
co ma konfederacja do tego watku? XD niezła psychoza ;)


@11mac11: A kto inny w Polsce robi tak politykę na nienawiści do mniejszości i narodowych resentymentach? Konfederacja przebija w tym PiS kilkukrotnie i wręcz wymusza na nich dorównywanie w poziomie szowinizmu. Jak kto inny przejmie pałeczkę ruskich onuc i kolporterów kremlowskiej propagandy w Polsce, to pogadamy o kimś innym.
@Odwrocuawiacz: po prostu Polacy są biedni w większości a jak zarabiasz dużo to tego nie widzisz. Dla ciebie takie rzeczy to jak splunąć a dla biednego to cała dniówka albo więcej, więc dla niego taka pomoc to przesada. Dziwne że Polacy tak nienawistnie patrzą na swoich biedaków a jednocześnie chcą pomagać na siłę nieraz obcokrajowcom.
@Kundzia999: ale wiesz, że problem nie leży w darmowej kiełbasie czy pociągu, tylko w tym co się stanie w Polsce ze wszystkimi cenami (przez prywatne firmy fundujące życie ukraińcom), jak i gospodarką (przez 500+, 40+, zasiłek, NFZ i pewnie jeszcze kilka innych rzeczy) za kilka miesięcy?
@Odwrocuawiacz: Z innej beczki to jest takie same pierdzielenie jak wszystkich ludzi, którzy nagle się dowiadują, że ciatka, kanapki itp z lokali gastro są pod koniec dnia po prostu wyrzucane do śmieci bo "HURR DURR CZEMU NIE ODDADZĄ POTRZEBUJĄCYM". Już widzę jak taki chłop co się oferuje z domową kiełbasą na grupie na fejsie jedzie do domu dziecka, mówi że ma i instytucja zabiera. A tu na wszystko trzeba zgody, badania...