Wpis z mikrobloga

Robię tag #medycynaukrainy, pod którym będę wrzucał twitterowe opisy naszych lekarzy, leczących uchodźców z #ukraina.
Absolutnie nie jest to tag antyukraiński. Temat zainteresował mnie po dzisiejszej rozmowie z pediatrą mojego dziecka, który nie jedno już widział... Zacząłem węszyć po twitterze i znalazłem sporo informacji.
Start!
ulan_mazowiecki - Robię tag #medycynaukrainy, pod którym będę wrzucał twitterowe opis...

źródło: comment_1648148619IG5pFAJ9LXUe5sdrWc32Ur.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 111
@ulan_mazowiecki: ponoć na Ukrainie średnio z podstawowymi szczepieniami dzieci, życzę środowisku naszych madek antyszczepionkowych, aby wyleczyły się ze swoich teorii bez ofiar w dzieciach.
  • Odpowiedz
@ulan_mazowiecki:
To jest coś, co istniało w bardzo odległych czasach i prowadzi do deformacji sylwetki. O matce królów, Elżbiecie Rakuszance, żonie Kazimierza Jagiellończyka.

Poszukiwacze historycznych sensacji snują przypuszczenia, że wieści o brzydocie Elżbiety wpędziły Kazimierza w rozterkę. W istocie, zachowany portret królowej przedstawia niezbyt atrakcyjną postać. Badania jej szczątków zidentyfikowanych i ekshumowanych w katedrze wawelskiej (w czasie remontu w 1972 r.) wykazały dużą wadę zgryzu, zniekształcenie kręgosłupa, wywołane gruźlicą kości, zaburzoną proporcję twarzy.


Mimo początkowych trudności, małżeństwo okazało się wyjątkowo zgodne. Para królewska często przebywała razem i jeździła wspólnie po kraju, nawet wtedy, gdy Elżbieta była brzemienna. Królowa okazała się niezwykle płodna, określano ją nawet mianem „matki królów”. Urodziła trzynaścioro dzieci, spośród których czterech synów zostało koronowanymi władcami (Władysław II Jagiellończyk – królem Czech i Węgier, Jan Olbracht – królem Polski, Aleksander Jagiellończyk – królem Polski, Zygmunt Stary – królem Polski). Swoje córki Kazimierz i Elżbieta powydawali za władców zachodnich, łącząc dynastię Jagiellonów z wieloma
  • Odpowiedz
ponoć na Ukrainie średnio z podstawowymi szczepieniami dzieci, życzę środowisku naszych madek antyszczepionkowych, aby wyleczyły się ze swoich teorii bez ofiar w dzieciach.


@LMLOGID: bo średnio, a nawet gorzej niż średnio, tylko k---a wszyscy udają, że problemu nie ma. XD Sam się lada dzień szczepię przypominająco na odrę i krztusiec.
  • Odpowiedz
@x-ray: ja bezpośrednio nie mam, ale moja kobieta ma już codziennie z racji zawodu, już się kontaktowałem z lekarzem i tylko muszę znaleźć odpowiednią szczepionkę, żeby dać mu info, co mi ma przepisać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@ulan_mazowiecki: lezalem z 4 lata temu na pulmonologii z braku miejsc, podpisalem zgode na położenie na oddziale z chorymi na gruzlice. Wszysycy ukraincy, u nich chyba nie szczepia obowiazkowo jak u nas? Ja rocznik 89 wiec zaszczepiony ale znam madki p0lki( mlodsze albo w podobnym wieku) ze nie zaszczepily swoich drogocennych bombelkow
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ulan_mazowiecki: czy ktos to sprawdza czy dziecko jest szczepione zgodnie z kalendarz czy w------e? Np nfz tego nie kontroluje?
Edit. Sanepid kontroluje a to ja juz podziekuje. Ale tylko na zgloszenie przychodni lub lekarza (°° kraj z gowna
  • Odpowiedz
@ulan_mazowiecki: a mnie objechali na wykopku, bo śmiałam powiedzieć, że w prywatnym zlobku swojego dziecka, chce pytać o niezbedne badania i szczepienia dzieci oraz dorosłych pracowników przyjętych do placówki (w tym test na wirusa HIV) ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Fenrirr:

bo średnio, a nawet gorzej niż średnio, tylko k---a wszyscy udają, że problemu nie ma. XD


Uchodźcy ukraińscy po 3 miesiącach mają obowiązkowe szczepienie na odrę, polio i gruźlicę. Dzieci według kalendarzyka.
  • Odpowiedz