Wpis z mikrobloga

Elena Osipovna - uliczna aktywistka antywojenna (86l.), która w młodości przeżyła oblężenie Leningradu.

Dziś protestuje przeciw wojnie na Ukrainie. Ludzię się z niej śmieją, wyzywają i szydzą. Babcia walczy.


@winokobietyiwykop: Ta kobieta jest wspaniała. Po tym całym cyrku będą jej stawiali pomniki ...oby tylko dożyła cała i w zdrowiu pośród tej tłuszczy szalonej. Wspaniała odwaga!!
  • Odpowiedz
@winokobietyiwykop: Dziwi mnie, że pomimo jej wieku robią jej taką inbę. Ja wiem, że starość to żadne poważne usprawiedliwienie negatywnych (w ich postrzeganiu) działań, ale przecież łatwo to zwalić po prostu na zmęczony wiekiem mózg, albo zdziwaczenie. Zamiast tego wygląda jakby chcieli tę staruszkę rozszarpać na strzępy, szaleństwo w oczach, kopanie (?) jej banerów.

Kobieta trzy ćwierci od śmierci, a dla nich śmiertelne zagrożenie. Szok.
  • Odpowiedz
@Howard_Roark: to właśnie ci co ja otoczyli mają już nie zdolny mózg, wychowane jak bydło w klatkach będą przyklaskiwać swojemu wodzowi i rozszarpią każdego, kto jest przeciwko nim, bo w istocie to już nie są ludzie tylko zwierzęta działające na podstawowych instynktach
  • Odpowiedz
@waro: najogólniej:
- Jak można w Petersburgu, takim mieście, takie rzeczy?!
- Wam zapłacili za to!
- Wstyd i hańba!
- To o Ukrainie, co ma do tego Rosja?
- Pani żyje w Petersburgu 73 lata? I takie rzeczy
  • Odpowiedz
@winokobietyiwykop: strasznie mi jej szkoda. Otoczona przez debili słucha ich kłamstw i widzi, że nie zostaje zrozumiana. A mimo to walczy i próbuje pokazać prawdę i pozytywne wartości. Żeby przeżyła Putina i jeszcze na jego grobie zatańczyła.
  • Odpowiedz
@kronosik: to tak dla przypomnienia ludziom, którym się wydaje, że cała ta wojna to przez kaprys Putina i kilku jego kolegów. Niektórzy chyba do dzisiaj nie zrozumieli, czym jest kacapia i jaka dzieli nas cywilizacyjna oraz mentalna przepaść
  • Odpowiedz
@takinick: na banerach:
Nigdy więcej!
Wojna na Ukrainie i w Syrii - wstyd dla Rosji.
Wojenny biznes jest amoralny i prowadzi do zagłady.

Oprócz tego ma dwa inne - na jednym jest "9 maja - dzień urodzin Bułata Okudżawy - bardzo znanego rosyjskiego poety i muzyka. Niestety nie widać co jest niżej.
Na drugim jest żołnierz i napis: "Nie bądź mięsem armatnim"
  • Odpowiedz