Wpis z mikrobloga

Ma tu ktoś Galaxy S22? Ja już ponad tydzień, i to jest jakiś dramat, w ciągu 1h od odłączenia od ładowarki praktycznie bez uruchomiania obrazu leci kilka % baterii. S21 który miałem wcześniej, jest w innej "galaktyce" trzymał przyzwoicie. Zastanawiam się co jest problemem, bo skonfigurowane mam tak samo, i coś tu ewidentnie jest nie tak. Widziałem na forum Samsunga że sporo osób ma podobnie. Dla informacji - nie przywracałem żadnych ustawień ze starego telefonu - robiłem wszystko od "zera".

#galaxy #galaxys22 #samsung #android
  • 30
  • Odpowiedz
@RafDan: mam już ponad tydzień i SOT mam tak między 2,5 a 3,5 h, czyli dość marnie, bateria to największa bolączka tego fajnego telefoniku ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@BooB: u mnie 1h SOT bedzie problemem. Na ten moment, od godziny 9 (sciagniety z ladowarki) (100%) mamy 85% i SOT 5min... I dopytam Cie - masz problem z jasnością adaptacyjną, że jest jakby cały czas na max/polowe? S21 ogarnial ladnie, i mialem ciemny jak mial byc ciemny, jasny jak mial byc jasny, a tu jak dostane w nocy w oczy to mozna oslepnac.
  • Odpowiedz
@RafDan: @BooB: probowaliscie instalowac battery guardian i battery tracker zeby zobaczyc co i jak sie dzieje i ewentualnie dostawac powiadomienia o draine?

Mi te aplikacje, troche poprawily na s21 czas dzialania.
  • Odpowiedz
@RafDan: to faktycznie jakiś dramat masz, u mnie z jasnością wszystko ok. Nie wiem też z jakich apek korzystasz, ja np fb mam tylko w wersji lite, dużo "śmieci" których w ogóle nie używam mam całkowicie wyłączone itd.

@PurpleHaze: według mnie te 3,5 h SoT jak na taką małą baterię i specyfikację telefonu to nie jest tak źle ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@BooB: daje do porównania, jednak też większy ekran. To kurde S22 suabo, ale na forum Samsunga piszą, że jest to bateria adaptacyjna, pierw też mi tyle nie trzymał
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Konkol: no mi i tak się wydaje że jest już sporo lepiej jak na początku, czyli coś tam się uczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@RafDan - mam od kilku dni. Bateria to jakiś żart. Przez noc - bez dotykania telefonu - poziom naładowania ze 100% spada do 90%. Wczorajszy SOT 2 godziny i 9 minut - 100% do 6%.
Mam włączoną funkcję baterii adaptacyjnej.

Przy okazji, czy ten szerokokątny obiektyw powinien ostrzyć z bliskiej odległości? Bo u mnie nie łapie ostrości i nie wiem, czy tak powinno być, czy jednak jest coś nie tak.
  • Odpowiedz
@super8zero: Mi od 2 w nocy z 40 % do 12 dzisiaj bez dotykania... się rozładował xD. Sprawdzę jak sie naładuje ten obiektyw. Masakra z tą baterią, ale skoro niektórzy mają sot po 3h+ to może dalej sie adaptuje...
  • Odpowiedz
@RafDan - oby. W przeciwnym razie będę musiał zwrócić ten telefon i poszukać czegoś innego, bo mój przeszło 2 letni OP7 (z identyczną pojemnością baterii i większym ekranem), lepiej sobie radzi.
A szkoda, bo rozmiar mi mega odpowiada. No i w zasadzie lubię androida.

Btw. czekam na info jak u Ciebie wygląda sprawa z tym obiektywem.
  • Odpowiedz
@RafDan: dzięki za info. Zmyliło mnie to, bo w S22U którym się bawiłem, autofocus działał w każdym obiektywie.
Jednak po przeszukaniu neta wychodzi na to, że tak ma być: "The S22 and the S22+ both have fixed-focus ultrawide with autofocus only available on the S22 Ultra."
  • Odpowiedz
@bmLq: Po ok 2 tygodniach, padł mi telefon (rozładował się) i po włączeniu i naładowaniu bateria zaczęła działać normalnie. Było też po drodze kilka aktualizacji, więc obecnie jeżeli chodzi o baterie jest dobrze. Teraz mam SOT 3,3h (Bluetooth + 5g + wifi) 24/7 i normalne używanie.
  • Odpowiedz
@bmLq: Ja jakieś 2 tygodnie temu sprzedałem i jadę na iPhone 13 mini - jeśli chodzi o baterie to niebo a ziemia ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz