Wpis z mikrobloga

Dopóki nie zacząłem remontu mieszkania, to nie zdawałem sobie sprawy jak patologiczna sytuacja panuje teraz na rynku fachowców i ekip.

To co dzieje się obecnie to jakaś masakra. Najgorsze są wieczne opóźnienia ze wszystkim. Trzeba zaznaczyć, że nie wszystko pójdzie zgodnie z planem - tu nie przyjdą fronty na czas, tam sklep wyśle zły model kafli. Wiadomo, takie rzeczy się zdarzają. Ale nie zmienia to faktu, że głównie winni są fachowcy, biorący po 10 zleceń naraz i próbujący to wszystko obsłużyć.

W efekcie zamiast siedzieć u Ciebie na dupie i skończyć wszystko od A do Z, to tańczą jak #!$%@? między remontami, robota rozwleka się w nieskończoność, a i tak zostaje mnóstwo detali do poprawienia. Człowiek płaci #!$%@? cebulionów, a i tak musi stać z batem i pilnować każdego szczegółu, nie mówiąc już o dokańczaniu samemu, bo fachura nie ogarnął i teraz nie ma czasu albo mu się nie chce przyjeżdżać po pierdołę. Nawet nie chce mi się wspominać ile #!$%@?łem się po montażu baterii w kuchni, nie dość że część przykręcona ręką na #!$%@?, to ktoraś ekipa zgubiła uszczelkę i #!$%@?, teraz ogarniać trzeba na własną rękę.

Tak na marginesie, jedynym gościem, który zrobił wszystko w 100% był gościu od gładzi - tajemnicą suckesu był poniekąd fakt, że przyjechał z innego miasta i nie miał żadnych innych zleceń, więc skupił się na jednej robocie i zostawił ściany gładkie jak szkło.

Historie o tym jak ekipy przerzucają się pracą między sobą i w efekcie nie mogą np. zamontować #!$%@? syfonu, to materiał na osobny temat.

A i najważniejsze - poza zaliczką, minimum hajsu do łapy przed skończeniem robót! Motywacja do pracy magicznie znika wraz z zapłatą. Słyszałem od teściowej i znajomych, jak to popełnili ten błąd i nagle zdrowe chłopy bez przerwy mają anginę/covid, chore dzieci, urodziny dzieci, awarię busa, potem już nawet nie odbierają telefonów, a robota nie jest skończona.

Wniosek z tego jest jeden, nie myśl sobie, że płacisz za usługę i masz spokój, remont to jeden wielki #!$%@?, którego nawet na chwilę nie powinno się spuścić z oka.

#remontujzwykopem #remont #nieruchomosci
  • 25
@Gniewo_: Zamawiasz oddzielna ekipę na dosłownie każdą mała rzecz, taką jak panele czy gładzie? No to nic dziwnego niestety że coś się rozjedzie xD

I nie żebym bronił "majstrów", bo często naciągają mocno, ale nie ma co liczyć że zgrasz idealnie wszystkich, ustalając to pół roku wstecz.
@Gniewo_: Mówisz o opóźnieniach w budowlance? Budowa i remont domu to nic przy tym co się dzieje w budownictwie przemysłowym, dzisiaj się dowiedziałem że na akumulatory kwasowo ołowiowe czas oczekiwania wynosi obecnie 50 tygodni.
@morganpl: to prawda, że umowa odsiewa większość lewych fachowców, co nie zmienia faktu, że jest coś takiego jak proza życia i jakbym miał przepychać się tydzień o #!$%@? syfon do umywalki, a potem czekać drugi tydzień aż jeden z drugim łaskawie przyjedzie, to wolę zrobić to sam

@Anien: no można mieć jedną firmę od wszystkiego, ale to też nie chroni przed opóźnieniami, zazwyczaj taka firma to jakiś fachura, który sam
@Gniewo_: wiem, bo sam jak kiedyś w 2008r. kupiłem mieszkanie, to miałem remont, który miał trwać miesiąc, a wyszło 4 miesiące, bo bez umowy będzie "tanij".....qrw.
Sumarycznie zapłaciłem więcej, niż wyszłoby z umową, kupa straconego czasu i nerwów, a na końcu też niektóre rzeczy zostały, które robiłem sam (zapłaciłem i sam se to musiałem zrobić.....)
Dlatego polecam umowy, nawet jak będzie drożej. Nie zmienia to faktu, że rynek materiałów jest jaki
że na akumulatory kwasowo ołowiowe czas oczekiwania wynosi obecnie 50 tygodni


@coma24: spróbuj PLC kupić( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Gniewo_: próbowałeś kupić ostatnio trochę materiałów budowlanych? Głupie zawory do wody, czy naczynia przeponowe to miesiąc czekania. Coś co niedawno na półkach zalegało i czekało aby klient raczył kupić.
no z remontai teraz ciezko, jak brakuje materialu to idzie sie na kolejna robote. Nikt za darmo przestojow nie robi. Potem na kolejnej sie material konczy to zas nastepna i potem 10 robut a nic nie skonczone
@Bad_Wolf: Zacznie się robota jak za komuny, będzie się robiło na tym co jest dostępne alby wyjmie z magazynu części zapasowych, a nie tak żeby było ekonomicznie i poprawnie technicznie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bad_Wolf: zmień hurtownie jeśli masz problem z zaworami. PLC też można wyrwać szybciej, ale trzeba dorzucić trochę do ceny. Ok, HMI i IO to katastrofa, ale PLC samo w sobie można urwać.
szość lewych fachowców, co nie zmienia faktu, że jest coś takiego jak proza życia i jakbym miał przepychać się tydzień o #!$%@? syfon do


@Gniewo_: sama prawda.. miałem remont łazienki i popełniłem błąd, że ostatnią transzę pieniędzy zapłaciłem jeszcze przed dokończeniem całośći... efekt taki, że teraz sam muszę poprawiać a "fachowca" pogoniłem bo nie miałem do niego nerwów..