Wpis z mikrobloga

@chodzacy_internet: ogólnie stary osprzęt, osmiorzedowe kasety były dość dawno. Polecam najpierw się przejechać, nie kupować w ciemno. Ja mam szosę od czterech lat i używam jej do wszystkiego, trening miasto czasem nawet w las wjadę. Osprzęt campagnolo, 2x9 i jest ekstra. Ale trzeba lubić ten typ rowerów.
  • Odpowiedz
Ogólnie to musisz poszukać na olx, bo ciężko w takich pieniądzach dorwać takiego rodzynka na 2x10. Niemniej da się, a w szosie tym bardziej jeżeli nie szukasz czegoś ekstra np. rama karbonowa czy stary dura ace
  • Odpowiedz
@chodzacy_internet: miałem taką meridę jako pierwszą szosę i fajnie się śmigało, ale drugi raz bym tego nie zrobił - geometria jest bardzo sportowa i jako niewytrenowana osoba miałem różne bóle związane właśnie z tą sportową pozycją. Poszukaj Treka series 1.1 (czy tam "one series") wśród używek, myślę że będzie lepszy na pierwszy tego typu rower.
  • Odpowiedz
@LSkiper: dzięki wielkie :) Dużego parcia na typową szose nie mam, bardzo dużo przejeździłem na crossie, myślałem o gravelu ale widzę, że w tym budżecie mogę zapomnieć o tym. Nie szukam typowo sportowej geometrii, bo czasami pokręciłbym się ze swoją narzeczoną po mieście :)
  • Odpowiedz
@chodzacy_internet: Myślę, że lekka negocjacja będzie możliwa. Zwróć uwagę czy kaseta i łańcuch wyglądają na zużyte, zapytaj o model kół i datę produkcji albo zakupu - Nawet jeżeli to jakiś podstawowy model Campy, to imo warto bo na pewno będą dużo sztywniejsze niż fabryczne koła. Jak wszystko będzie ok, to możesz wziąć z tymi oponami ze zdjęcia z beżowym rantem bo są całkiem ok, a same opony to 300zł w
  • Odpowiedz
@chodzacy_internet: Negocjacje przy takich rowerach to raczej robi się względem stanu technicznego a nie względem tego ile kosztuje nowy. To tak jakbyś chciał negocjować cenę, bo nowy Passat B5 kosztował 60k a pan dajesz za 10 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@LSkiper: zgodnie z opisem to rower prawie nie jezdzony więc jeśli tak faktycznie się okaże to będę na słabej pozycji () ale masz rację. 105km mam do Głogowa więc zastanawiam się czy ta sztuka jest tego warta, żeby taki kawałek się po nią wybrać.
  • Odpowiedz