Wpis z mikrobloga

@GoddamnElectric: zasada ładowania jest jak w każdym telefonie - nie rozładowywać nadmiernie plus zalecane wartości naładowania pomiędzy 20-80%. To jednak moim zdaniem bez znaczenia, bo telefon ma Ci służyć, a nie Ty jemu. Zaletą jest to, że baterie możesz wymienić w wielu serwisach po np. 2 latach i cieszyć się na nowo dłuższym czasem pracy.
@GoddamnElectric: Wcześniej ładowałem baterie do 100%, rozładowywałem do 2-10%. Po roku? Półtora, kondycja była wynosiła 89%. Wymieniłem baterie. Od tego czasu ładuje baterie do 80% (czasami do 100%) i rozładowuje do maksymalnie 25%. Przeważnie przy 30% podłączam do ładowania.
Od 2019r. Październik (Wymiana baterii) kondycja baterii spadła mi do 93%.
Przez 3 lata 7% kondycji „uciekło” co uważam za bardzo dobry wynik, jednak wiąże się on z uciążliwym pilnowaniem ładowania baterii,
To samo można powiedzieć o samochodach elektrycznych ( ͡ ͜ʖ ͡)


@Rustyyyy: tylko wymiana baterii jest tam nieopłacalna ( ͡° ͜ʖ ͡°) W ajfonach prócz wieloletnich aktualizacji to właśnie możliwość i koszt wymiany baterii jest największą zaletą jak dla mnie.
@variss: Tak chyba chyba Chińczycy eksperymentuja z wymiennymi akumulatorami które można by było dostawać na stacjach benzynowych. Ale i tak nie lubię elektryków…
Wracając do telefonów to co z szczelnością kto to wymienia i jak z kontrola jakości
@Rustyyyy: bardzo dużo serwisów wymienia baterie, wystarczy wpisać w necie. Szczerze nie wiem czy ponownie uszczelniają, ale myślę, że urządzenie traci tę zaletę, aczkolwiek lepszy brak szczelności, niż konieczność wymiany telefonu na nowy jak to ma miejsce w Androidach za grube pieniądze.
po kiego #!$%@?? ( ͡º ͜ʖ͡º)


@getin: nie chce mi się rozpisywać więc napisze Ci: bo mnie stać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wy ajfonowcy to fajne zabawy macie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@JamPapaj: na androidzie dzieje się to samo tylko nie macie wglądu na kondycję baterii więc o tym nie wiecie, że bateria jest coraz gorsza. Zresztą