Wpis z mikrobloga

zrobiłem wyciągarkę do swojego autka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

użyłem do tego serwa 360 stopni 25Kg. na który nałożyłem orczyk okrągły aluminiumy do którego przykręciłem szpulkę do nici. na tą szpulkę nawinięta jest plecionka na sumy 1mm 80Kg. sterowanie odbywa się poprzez przełączniki na aparaturze, które sam dodałem. stany przełączników ogarnia Arduino w pilocie i nadaje odpowiednie sygnały do drugiego Arduino w aucie po 433mhz. teraz jeszcze tylko wydrukować na nowo zderzak bo obecny połamałem. na zderzak będzie dodatkowo aluminiowa prowadnica żeby tego zderzaka nie obcierać za mocno. sama linka idzie przez rurkę PTFE przez mocowanie zderzaka minimalizując wszelakie tarcia

#mapachemajsterkuje

#chwalesie #modelarstwo #rc #tworczoscwlasna #majsterkowanie
mapache - zrobiłem wyciągarkę do swojego autka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

użyłem do tego serwa 36...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KCPR: ogólbie hamulec ma. ale to na silniku jest. tutaj nie włączony bo siła ciągnięcia jest z dołu to nie spadnie
  • Odpowiedz
@mapache: Widzę, że jesteś dumny ze swojego projektu. Ale może wyjaśnisz z czego? Z tego, że Arduino użyłeś w wyciągarce? Przerost formy nad treścią. Ale przed kolegami będziesz szpanował jaką to ty (specjalnie z małej litery) masz wyciągarkę. Może byś lepiej wykorzystał Arduino?
͡° ͜ʖ ͡°)


Szanuję cumplu i podziwiam
  • Odpowiedz