Wpis z mikrobloga

WYKOPOWICZE TO ŚWIADOMI UŻYTKOWNICY, NIE DADZĄ SOBIE WCISNĄĆ KITU

1410 plusów ma na ten moment wpis o sytuacji mężczyzn na Ukrainie. Źródło? Reddit, a w zasadzie to dupa jakiegoś typka z Reddita, bo inaczej tego opisać nie można.

Wystarczy wejść w profil użyszkodnika LeftAd8998 żeby stwierdzić że coś jest nie teges. Ogólnie nie udzielał się zbytnio na reddicie, przed wojną postował raz na 2-3 miesiące.

Co postował? Jakieś memy o pustce i przegrywaniu życia, a chwile wcześniej... komentował posty na r/medicalschool, będąc całkiem rozeznanym w cenach studiów medycznych i egzaminów w USA. Rok temu nawet wrzucił swoje wyniki z takich egzaminów na jeden z subredditów.

W skrócie - ponad 1400 wykopków połknęło z radością urojonko jakiegoś amerykańskiego przegrywa bo wpisuje się to w ich retorykę baby majom dobrze, chłopy mają źle.

Elita internetu.

#bekazprawakow #bekazprzegrywow #neuropa #ukraina
Pobierz Kozajsza - WYKOPOWICZE TO ŚWIADOMI UŻYTKOWNICY, NIE DADZĄ SOBIE WCISNĄĆ KITU

1410 ...
źródło: comment_16480490543Y1YoeXD7XWhnsZHqGz2Pf.jpg
  • 97
W sensie, że piekło kobiet odnosi się do zmuszania kobiet do rodzenia uszkodzonych płodów?


@sildenafil: hasło "piekło kobiet" powstało i rozpowszechniło się w związku z zaostrzeniem prawa aborcyjnego, więc ja tutaj niczego śmiesznego czy niepoważnego nie widzę, bo jeśli chodzi o prawa reprodukcyjne, to sytuacja kobiet w Polsce jest realnie zła

Nie zgadzam się z tym, a w obliczu tragicznej sytuacji mężczyzn na Ukrainie ich sytuacja w Polsce wcale nie wydaje
@Kozajsza: Uczestniczyłem nawet w dyskusji pod tym wątkiem, gdy go jeszcze nie usunęli, skądinąd bardzo ciekawej.

Wpis z Reddita oczywiście zawierał bzdury, jak to wszelkie wpisy z Reddita. Trzeba zwrócić uwagę, że działo się to na tagu #wojna - tam wystarczy wrzucić cokolwiek wzbudzającego emocje, a bez względu na rzetelność źródła będą setki plusów.

I tak jutro ten sam użytkownik będzie wałkował ten sam temat po raz setny.

Żeby nie było
@Asterling: Jeżeli to była rzeczywiście przestroga, a prześmiewcze użycie hasła #pieklokobiet i wrzucanie fake newsów z Reddita ma tylko budować zasięgi, to dobrze, potraktuję to jako przestrogę.

Tylko właśnie, przestrogę wobec czego? Wobec tego, że konserwatyści zbudowali świat na takich, a nie innych zasadach? Wobec tego, że na patriarchacie tracą również mężczyźni?

Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że w przypadku abstrakcyjnej sytuacji, jaką byłby na dzień dzisiejszy konflikt zbrojny
@zymotic: Ale jakim niby patriarchacie? Gdzie ty masz w polsce patriarchat? Chodzi ci o ten który każe mężczyznom pracować kilka lat dłużej? Czy może o ten który tworzy wiele warsztatów czy kursów specjalnie dla kobiet gdzie analogicznie tylko dla mężczyzn niczego takiego się nie tworzy? Ponadto przywoływałem w tym wątku bez wątpienia konserwatywny izrael który jednak ma równouprawnienie w kwestii poboru więc co ma niby konserwatyzm do rzeczy?
@zymotic: Już nie wspomnę o tym że ostatnio to niby liberalne PO też zapowiedziało że wróciłoby do miesięcznego poboru w polsce. Tutaj nie ma konfliktu konserwy/libki tylko konflikt pomiędzy równouprawnieniem a stawianiem kobiet na piedestał.
@Asterling: Ja nie piszę o tej czy innej opcji politycznej.

Piszę o konstruktach, które ukształtowały nasz świat i które trwają do dnia dzisiejszego. Kiedyś władcy i kapłani wymyślili sobie, że mężczyźni mają bronić za wszelką cenę króla i umierać za wyimaginowane granice, a kobietom przydzielili taki, a nie inne role. Taki układ trwa do dzisiaj i wynika on z patriarchatu (nadrzędnej roli mężczyzn, którzy zadecydowali tak, a nie inaczej).

O tym
@zymotic: No czyli patriarchat istnieje w wyimaginowanych formach społecznych na które się nikt nie musi godzić dlatego mężczyźni mogą dostać iskanderem idąc po bułki. Polska czy Ukraina z racji bycia pomostem między wschodem a zachodem łączą najgorsze cechy wschodniego podejścia do kobiet wraz z zachodnim równouprawnieniem. Przez to powstał potworek gdzie kobiety mają praktycznie same przywileje a zero obowiązków związanych z równouprawnieniem/konserwatyzmem.
@Asterling: Tak, istnieje w formach społecznych, nie są one jednak wimaginowane. Gdyby były, to nawet nie rozmawialibysmy teraz o tym.

Jakich chciałbyś prawnych obowiązków dla kobiet w związku z konserwatyzmem? W sensie jakie by były Twoje oczekiwania, żeby zlikwidować tego "potworka"?
@zymotic: Mi by w zupełności odpowiadało zupełne odejście od tego idiotycznego podejścia że kobiety należy specjalnie traktować bo są słabsze i w ogóle prawie jak dzieci. Czyli koniec z wymysłami pokroju przepuszczania w drzwiach, udawania że kobiety nie są agresywne itd. A więc po prostu odejście od tego podejścia konserwatywnego na rzecz pełnego równouprawnienia, zrównania wieku emerytalnego itd.
@Asterling: Rozumiem. Praktycznie wszystko co napisałeś oprócz wieku emerytalnego to sprawy kulturowo-spoleczne i na dobrą sprawę możesz je realizować we własnym zakresie tzn. nie przepuszczać w drzwiach, odrzucić konserwatyzm w zachowaniu i cała reszta.

Za jak największą równością pod względem prawnym oczywiscie ja również jestem. Prognozuje, że wiek emerytalny będzie kiedyś zrównany, ale oczywiście mogę się mylić.
@zymotic: Ale tu nie chodzi o to bym ja czegoś nie robił bo te gesty są jedynie symbolem czegoś większego a mianowicie wychowywania młodych mężczyzn w przeświadczeniu że mają jakieś obowiązki względem kobiet, mają je chronić bardziej niż innego człowieka itd.
konserwatyzm i patriarchalizm jak zwykle kończy się rakiem i rani nie tylko kobiety ale też mężczyzn,

jedynym rigczowym poglądem jest pełne równouprawnienie, również w kwestii tego kto ma służyć w wojsku w sytuacji podbramkowej


@Kozajsza: zaraz, to pogląd że kobiety mają być siłą wcielane do wojska jest lewicowy i/lub feministyczny? Bo zdaje się że dochodzisz do - skądinąd poprawnego - wniosku, że zarówno konserwatyzm czy patriarchalizm jak i postępowość czy feminizm