Wpis z mikrobloga

WYKOPOWICZE TO ŚWIADOMI UŻYTKOWNICY, NIE DADZĄ SOBIE WCISNĄĆ KITU

1410 plusów ma na ten moment wpis o sytuacji mężczyzn na Ukrainie. Źródło? Reddit, a w zasadzie to dupa jakiegoś typka z Reddita, bo inaczej tego opisać nie można.

Wystarczy wejść w profil użyszkodnika LeftAd8998 żeby stwierdzić że coś jest nie teges. Ogólnie nie udzielał się zbytnio na reddicie, przed wojną postował raz na 2-3 miesiące.

Co postował? Jakieś memy o pustce i przegrywaniu życia, a chwile wcześniej... komentował posty na r/medicalschool, będąc całkiem rozeznanym w cenach studiów medycznych i egzaminów w USA. Rok temu nawet wrzucił swoje wyniki z takich egzaminów na jeden z subredditów.

W skrócie - ponad 1400 wykopków połknęło z radością urojonko jakiegoś amerykańskiego przegrywa bo wpisuje się to w ich retorykę baby majom dobrze, chłopy mają źle.

Elita internetu.

#bekazprawakow #bekazprzegrywow #neuropa #ukraina
Kozajsza - WYKOPOWICZE TO ŚWIADOMI UŻYTKOWNICY, NIE DADZĄ SOBIE WCISNĄĆ KITU

1410 ...

źródło: comment_16480490543Y1YoeXD7XWhnsZHqGz2Pf.jpg

Pobierz
  • 97
  • Odpowiedz
@CocoJamboolin: No ja właśnie o tym wyżej wspominałem że obecnie z patriarchatu zostały jedynie te rzeczy na których mężczyźni tracą a zarazem z równouprawnienia też wprowadza się tylko te rzeczy na których mężczyźni tracą. Tutaj właśnie leży problem bo w takiej polsce jest dziwny pomost łączący najgorsze cechy obu "ideologii".
  • Odpowiedz
No ja właśnie o tym wyżej wspominałem że obecnie z patriarchatu zostały jedynie te rzeczy na których mężczyźni tracą a zarazem z równouprawnienia też wprowadza się tylko te rzeczy na których mężczyźni tracą.


@Asterling: z systemu patriarchalnego zostało bardzo dużo elementów, na których mężczyźni zyskują, np. większy dostęp do władzy i pieniędzy.
  • Odpowiedz
@CocoJamboolin: Jaki niby większy dostęp? Przecież prawa wyborcze wszyscy obywatele rp mają identyczne, co do pieniędzy to też pierwsze słyszę o jakimś podatku od bycia kobietą czy co tam masz na myśli.
  • Odpowiedz
Jaki niby większy dostęp? Przecież prawa wyborcze wszyscy obywatele rp mają identyczne, co do pieniędzy to też pierwsze słyszę o jakimś podatku od bycia kobietą czy co tam masz na myśli.


@Asterling: a która płeć średnio więcej zarabia? która płeć jest skupiona wokół branż lepiej płatnych i bardziej prestiżowych? która płeć ma większość w polityce? która płeć ma większość na najwyższych szczeblach kierowniczych? która płeć ma największą reprezentację w kulturze?
  • Odpowiedz
@CocoJamboolin: A co to ma za znaczenie skoro to wybór poszczególnych jednostek ludzkich. Nie istnieje żadna prawna przeszkoda przed byciem kobietą górnikiem ani mężczyzną przedszkolankiem a jednak w obu tych zawodach jest ogromna dysproporcja płci. Tak samo nikt nie broni nikomu stworzyć filmu w którym grałyby same kobiety czy sami mężczyźni.
  • Odpowiedz
A co to ma za znaczenie skoro to wybór poszczególnych jednostek ludzkich. Nie istnieje żadna prawna przeszkoda przed byciem kobietą górnikiem ani mężczyzną przedszkolankiem a jednak w obu tych zawodach jest ogromna dysproporcja płci.


@Asterling: ludzkie wybory są zależne od środowiska, w którym żyją, a prawo nie jest jedyną przeszkodą, istnieją również przeszkody społeczne czy kulturowe.

Tak samo nikt nie broni nikomu stworzyć filmu w którym grałyby same kobiety czy
  • Odpowiedz
@CocoJamboolin: No to jaka przeszkoda stoi przed kobietą która chce grać w filmach? Przechodzi casting i gra i tyle. Porównanie z biedą jest zupełnie bezsensowne bo decyzją nie zmienisz tego że jesteś biedny ale już decyzją możesz spowodować wysłanie swojego cv do kopalni węgla i mieć szansę na zatrudnienie. W moim odczuciu twierdzenie że jakieś przeszkody społeczne są jakkolwiek ważne jest bezsensowne bo jeśli twierdzisz że nie możesz zostać górnikiem
  • Odpowiedz
No to jaka przeszkoda stoi przed kobietą która chce grać w filmach?


@Asterling: wychowanie? dostępność ról? seksizm i molestowanie seksualne w miejscu pracy? nieodpłatna praca, którą jest obarczona? nieplanowana ciąża?

bo decyzją nie zmienisz tego że jesteś biedny ale już decyzją możesz spowodować wysłanie swojego cv do kopalni węgla i mieć szansę na
  • Odpowiedz
@CocoJamboolin: Dostępność ról jest niezależna od systemu politycznego czy czegokolwiek to po prostu element pewnie losowy. O jakiej nieodpłatnej pracy mówisz bo nie mam pojęcia o co chodzi. Seksizm i molestowanie to znowu element który można zgłosić odpowiednim organom i tyle, mężczyźni też są ofiarami seksizmu bo niestety życie to nie jest utopia i różne "izmy" będą istnieć zawsze. Co do przeszkód społecznych to nawet nie potrafię sobie wyobrazić jaki
  • Odpowiedz
Dostępność ról jest niezależna od systemu politycznego czy czegokolwiek to po prostu element pewnie losowy.


@Asterling: a zauważyłeś jaka jest dysproporcja między rolami męskimi i żeńskimi? i myślisz, że jest to zwykły przypadek, tak?

O jakiej nieodpłatnej pracy mówisz bo nie mam pojęcia o co
  • Odpowiedz
@CocoJamboolin: Najwidoczniej scenarzystom łatwiej pisze się role męskie niż żeńskie i tyle, są kobiety scenarzystki i jakoś nie widziałem by one się z tego wyłamywały.
No ale jaka to jest nieodpłatna praca którą wykonują kobiety? Ja żadnej niewolnicy nie mam to nie wiem dlatego pytam.
A w jakiej to niby branży istnieje jakaś systemowa dyskryminacja bo mi o czymś takim nie wiadomo. Mężczyźni też mogą być ofiarą seksizmu i molestowania
  • Odpowiedz
Najwidoczniej scenarzystom łatwiej pisze się role męskie niż żeńskie i tyle, są kobiety scenarzystki i jakoś nie widziałem by one się z tego wyłamywały.


@Asterling: no czysty przypadek, że tak jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No ale jaka to jest
  • Odpowiedz
@CocoJamboolin: Przecież sprzątać może zarówno kobieta jak i mężczyzna to jedynie kwestia ustalenia podziału obowiązków, szczerze mówiąc nie znam chyba żadnej pary w której to tylko kobieta sprząta no ale tak jak mówisz to pewnie bańka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No to podaj jakieś statystyki potwierdzające że tak wiele młodych polek jest w pracy molestowana, to na pewno nie problem?
Co do konkretów no to jakie
  • Odpowiedz
@CocoJamboolin: Przecież posiadanie kwalifikacji to jedynie kwestia chęci i nie ma żadnych zakazów by ktokolwiek je nabył. Masz wielu facetów na gównokierunkach studiów i tak samo wiele kobiet, to jedynie kwestia wyboru tych pojedynczych osób. Dalej nie wiem jaka to niby nieodpłatna praca bo nie znam żadnego posiadacza kobiecego niewolnika więc prosiłbym o wyjaśnienie.
  • Odpowiedz
Przecież sprzątać może zarówno kobieta jak i mężczyzna to jedynie kwestia ustalenia podziału obowiązków, szczerze mówiąc nie znam chyba żadnej pary w której to tylko kobieta sprząta no ale tak jak mówisz to pewnie bańka ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Asterling: no może, ale w naszym społeczeństwie podział tych obowiązków nie jest równy. i tak, najwyraźniej żyjesz w bańce, możesz zapoznać się ze statystykami, to może z niej wyjdziesz. może.

No to podaj jakieś statystyki potwierdzające że tak wiele młodych polek jest w pracy molestowana,
  • Odpowiedz
@CocoJamboolin: W branży it istnieją nawet specjalne szkolenia dla kobiet na które mężczyźni wstępu nie mają więc chyba aż tak źle nie jest z tym utrudnianiem dostępu? Pierwszy link z tego co widzę odnosi się do tej pracy nieodpłatnej ale znowu to decyzja tych kobiet że się na to godzą i nie wiem jak niby chcesz zmienić decyzję autonomicznych jednostek. Ja np jak czegoś nie chcę to po prostu tego
  • Odpowiedz
A co w tym złego?

Wziąć się w garść i zacząć pracować i dochodzić swojego bogactwa.

Ale można też leżeć i dalej płakać, że system jest do dupy, bo ktoś pracuje i jest bogaty, a ktoś nie pracuje i jest biedny.


@serniczek_z_rodzynkami:

Oj tak. Przecież bogactwo nie wynika z zasad liberalnej ekonomii a więc krzywej popytu i podaży, wynika z własnej woli. Wystarczy chcieć, mieć ambicje i wcześnie wstawać i
  • Odpowiedz