Wpis z mikrobloga

@hanyska2: Każdy jak zwykle tu wspiera wypowiedzenia. To ja może dla odmiany spytam, czy znalazłaś sobie następną lub masz na tyle dużą poduszkę finansową by przeżyć bez pracy?

Rozumiem emocje i zryw w celu opuszczenia złego miejsca ale warto myśleć tu o sobie a pracę traktować jak zwykły środek do polepszenia swojego stanu bycia.

Co do wypowiedzenia to tak jak ci wcześniej pisali, gdy jest bez porozumienia stron to nie musisz
@hanyska2: jesli to prawda, to wyślij mailem wypowiedzenie w PDF podpisane podpisem elektronicznym. Bardzo łatwo to zrobić, ja tylko w ten sposób składam wypowiedzenia od kiedy to odkryłem. Jesli takiego maila wysłałaś na prawidłowy adres - masz temat z głowy.
@remixs: nie musi przyjąć, ale musi być w formie pisemnej, z twoim odręcznym podpisem albo kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Nie wiem skąd się wzięła ta głupia gadka że wypowiedzenie umowy to oświadczenie woli w dowolnej formie
@hanyska2: Złożyłem wypowiedzenie w styczniu ze względu na toksyczne warunki pracy. Bez planu B, za to z jakąś tam poduszką finansową. Do końca kwietnia jestem na wypowiedzeniu. Czasem żałuję decyzji ale potem przypominam sobie dlaczego to zrobiłem. Wolę mniej zarobić i żyć skromniej niż dawać się zabijać dzień po dniu z powodu nerwów. Czas nie najlepszy, wojna, kryzys który każdy zapowiada itp. ale szykowałem się na to od kilku lat.
Drogi
@qwdas435 ogólnie #!$%@? akcja. Rano zaniosłam mu wypowiedzenie to powiedział że nie podpisze i że mam wysłać pocztą. Straszył mnie prawnikiem, że nie mam miesiecznego okresu wypowiedzenia tylko wtedy jak skończę projekt. Zarzucił mi, że powinnam wcześniej poinformować go ze szukam pracy i razem uzgodnić dogodny termin odejścia (°° .
Zadał pytanie czy nie wstyd mi odchodzić z firmy wtedy kiedy mamy
@zebatykocur: Pisałem Ci długa wypowiedź, ale przeglądarka odmówiła mi posłuszeństwa.
W skrócie, nie - nie jestem #!$%@?ą w świecie, chociaż nią byłem, od tego czasu poczytałem kodeks pracy, ogarnąłem sie życiowo i społecznie i zrobię wszystko, zeby przeciwdziałąć mobbingowi, któremu sam byłem poddawany. Jeśli na swojej drodze spotkam osobę taką jak szef tej mirabeli, to po prostu ją zniszczę, bo mam zarówno czas i środki na tego typu działania. Uczuć wyższych
@KwasneeeZelki: Wiem, że nie mogę, ale sędzia może je odsłuchać, tylko nie moga być uwzględniane jako dowód w aktach sprawy, ale dowód na mobbing będzie niepodważalny i sędziemu to też wpłynie na decyzję o ewentualnym wyroku ¯\(ツ)_/¯
Wygląda to tak, że sędzia może odsłuchać nagrań a po tym nie włączyć ich do sprawy, oczywiście może też ich nie włączyć bez odsłuchiwania.
A nagrania tez będa w celu pokazania ich adwokatowi