Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy
Witam potrzebuje pomocy
Z nieznanych nikomu przyczyn nagle #!$%@? mi się siady. Zawsze były one moją bolączką jeśli chodzi o technikę. Czy to problem z napięciem but wink czy kible. Jednak teraz pojawił się nowy problem którego wcześniej nie było. Zacząłem siadać bardzo mocno w jedną stronę i w żaden sposób nie mogę sobie z tym poradzić.
https://youtu.be/YTww-zOESt8
Ktoś coś? Ratujcie mirki bo ja chcę #!$%@? a nie #!$%@?ć się z 60
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@rekrut03: specem nie jestem więc polecam się do speca przejść, ale po pierwsze - dlaczego w takim rozkroku? Po drugie - dlaczego kolana na zewnątrz a nie do przodu? Po trzecie - dlaczego tak się pochylasz do przodu?

Ad1, u niektórych miednica to wymusza, ale masz siadać, siada się w dół, jakbyś chciał usiąść na niskim taborecie to jak to zrobisz? :-) Musisz kolana skierować bardziej do przodu, a nie na
@rekrut03: Po 1, nie musisz siadać 60 tylko możesz spokojnie robić normalny ciężar - ten twój tragiczny powyginany we wszystkie strony świata siad wygląda poprawnie i nie dostaniesz od tego zerwania dźwiagacza odbytu jak niektórzy strażnicy technicy będą ci zaraz wmawiać
Po 2, masz sztangę krzywo na plecach, daj ją nieco wyżej albo popraw rotację w prawym barku
Po 3, lewa stopa w większej rotacji zewnętrznej a za tym idzie cała
@rekrut03: Siadasz mocno z biodra zamiast z kolan - co nie jest niczym złym XD
1. Spróbuj se w jakiś dzień porobić front squat/goblet squat z wąskim rozstawem nóg i skupieniem na wysunięcie kolan do przodu jak najbardziej możesz
2. Jak Cię #!$%@?ą przysiady to ich nie rób. Wbrew temu co niektórzy piszą, to nie jest tak, że jak nie robisz przysiadów to umierasz XD Możesz to zastąpić innymi ćwiczeniami, zależy
@BeSmarter: to wygląda, jakby siadał trójbójowo, czyli low-barem, więc pochylenie, akcent na biodro i rozpychanie kolan na boki nie jest niczym złym.

@rekrut03 jeżeli miałbym wróżyć z fusów i bez testów, to wydaje się, że możesz mieć słaby pośladkowy średni, po którejś ze stron oraz spięty przywodziciel po przeciwnej, co powoduję, że masz różnice w rotacji wewnętrznej i zewnętrznej na biodrach. To częsta przypadłość powodująca asymetrię przysiadu. Wydaje mi się też,
to wygląda, jakby siadał trójbójowo, czyli low-barem, więc pochylenie, akcent na biodro i rozpychanie kolan na boki nie jest niczym złym.


@Saprofit: colego kochany, wszystko fajnie, ale chłop jest początkujący z tego co widzę xD więc moim zdaniem należałoby zacząć od klasycznego i nie robić sobie krzywdy czymś, co może obciążać kręgosłup

niemniej zaznaczyłem, że nie jestem jakimś szpecem. Coś tam wiem, coś tam ćwiczyłem, ktoś tam profesjonalny mnie kiedyś poprowadził,
Zacząłem siadać bardzo mocno w jedną stronę i w żaden sposób nie mogę sobie z tym poradzić.


@rekrut03: To jest ciężki do skorygowania problem przez internet, po prostu przyczyn może być naprawdę bardzo bardzo wiele.
Najlepiej zgłosić się do ogarniętego fizjo, który zobaczy Ciebie na żywo i znajdzie gdzie leży problem.
@Eeeeyyyyeeee: lecą po kolei to tak
-sztanga krzywo na plecach to pewnie efekt tego że totalnie olałem jej ustawienie i skupiałem się max na "zejściu" normalnie to nie wystepuje
-speobuje tego z magnezja
@Bartekgkw: co ciekawe fronty to mój ulubiony rodzaj siadu, #!$%@?ąc od tego że czuje że mam źle sztangę na barkach i w #!$%@? boli to sam siad jest jakiś naturalny i fajny
- wiesz co siady mnie #!$%@?ą ale całkiem niedawno wstałem 200 i było to chyba najlepsze uczucie na świecie więc ich nie wypiersole.praca poprosru musi zostać zrobiona i tyle
@BeSmarter: ja wiem że teraz jest moda że po 3 miesiącach na sukces każdy uważa się za zaawansowanego. Ja jestem zwolennikiem tego aby naciągać to w drugą stronę jednak początkującym to ja już raczej nie jestem. Jakaś w miarę kakretna wiedzę już posiadam, udała mi się też dojść do jakiś tam wyników 200/120xd/250 które robi może 5% osób cwiczyacych
@Boroborro: na siłę mam 2 trenerów. Jeden to kulturysta u którego możesz kupić plan za 150 zł i w momencie kiedy dajesz kasę on daje ci już wydrukowany plan xd. Drugi to typo co skończył weekendowy kurs a jego szczytem umiejętności jest rozróżnienie highbar od lowbar
@BeSmarter: zwykły siad, w domyśle chodzi Ci zapewne o olimpijski w pełnym zakresie ruchu z tzw. dupą do ziemi wcale nie jest dla każdego, bo paradoksalnie jest trudniejszy i wymaga większej mobilności w stawie skokowym i biodrze. Do tego nie każda osoba ma taką budowę ciała, aby robić głęboki przysiad (#!$%@?ąc już od tego, że OP wprawdzie siada płytko, ale moim zdaniem kibel to nie jest, bo rzut z tyłu zawsze
@Saprofit:
1. pisałem że zależy od budowy

a z pewnych względów, to przysiad trójbojowy jest bezpieczniejszy od olimpijskiego,

2. z pewnych względów, których jakoś nie wymieniasz, przy czym napisałem z jakich względów może NIE być bezpieczny dla kręgosłupa, co widac na załączonym filmiku

Jak sam wspominałeś, nie jesteś ekspertem, aby się marzyć, więc się nie mądrz, bo część z tych rzeczy, co napisałeś, to kompletne głupoty.

3.. szkoda że nie umiesz
@rekrut03: Tu wyglada już lepiej, ale oba są za płytkie i żadnego bym nie zaliczył. Pootwieraj porządnie miednice przed siadem, skup się na początku na prawidłowej technice, później dokładaj ciężar.
@BeSmarter: szkoda na Ciebie słów, bo nie wiem od czego zacząć, aby punktować te głupoty. Prędzej biodro mu siądzie od krzywego siadu, niż kręgosłup, zaufaj mi. Poza tym to, co napisałeś jest kompletnie błędne. Jak rozchylanie kolan na boki w przysiadzie na biodro (bo o takim mowa) może pogłębiać problem hiperlordozy? Jest wręcz przeciwnie, bo duża rotacja zewnętrzna na biodrze niweluje ten problem. No i jaka na filmiku z rzutem z