Wpis z mikrobloga

Mój syn ma w klasie nową koleżanką i kolegę z Ukrainy. Sam przysiadł i uczy się podstawowych zwrotów. Jestem z Niego dumny.

#wojna #ukraina #dzieci
  • 111
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Współczuje twojemu synowi XD To oni mają się uczyć naszego języka, nie my ich


@GohaGoha: oni się nauczą siłą rzeczy przebywając w Polsce, a dla młodego @L3stko to może być dobra zabawa i ciekawe doświadczenie

ja p------e do czego do doszlo, zeby dziecko jeszcze uczylo
  • Odpowiedz
Po co? Strata miejsca na inne, przydatne języki. Podsunęła bym dziecku książkę do angielskiego, hiszpańskiego, chiński się na pewno też przyda.
  • Odpowiedz
@Nester86: @Chris_Karczynski: jak chcecie to się uczcie nawet języka krasnoludków, mam to gdzieś, chodzi mi o podstawową zasadę, że gość dostosowuje się do zasad gospodarza, a nowy pracownik dostosowuje się do zasad panujących w danej pracy, nie odwrotnie. Tyle i aż tyle
  • Odpowiedz
@GohaGoha: nikt ci nie każe rozmawiać po ukraińskiu ani odpowiadać na pytania zadane w takim języku. To problem i h czy zostaną zrozumieni nie twoi. Żałosna za to jest twoja p-----------a że ktoś chce być miły i nauczyć się ich języka.
  • Odpowiedz
@Wojtass19922: Odnosze wrazenie ze dla takich gosci mózg jest jak dysk HDD, boi sie ze jak nauczy sie np pare slowek po ukrainsku, to potem nie zmiesci innych rzeczy w glowie wiec woli nie zapychac miejsca xd
  • Odpowiedz
Tak poza tematem - czy obecna sytuacja coś zmieniła?


@NoMercyIncluded: obecna sytuacja nic nie zmieniła. Zawsze byłem zdania, że należy pomagać uchodźcom w przeciwieństwie do nielegalnych imigrantów. Podobne zdanie ma zdecydowana większość środowiska. Weź zobacz jaką bardzo zaangażowany jest w pomoc uchodźcom Przemek Wipler, który organizuje mieszkania. Zestaw sobie to z Jego wystąpieniem u Moniki Olejnik. Po prostu to są dwie różne sytuacje. Ukraińcy są w potrzebie i uciekają przed
  • Odpowiedz
Współczuje twojemu synowi XD To oni mają się uczyć naszego języka, nie my ich


@GohaGoha: I potem całe życie przeżyje taki prostaczek polaczek i niczego się nie nauczy, ale za to z niepodległą dumą XD
  • Odpowiedz
@GohaGoha: Ja popieram, każdy dodatkowy język to ogromny plus w tych czasach, mogą oni naszego, a my możemy ich, niby znam angielski i niemiecki, a jednak teraz trochę mi brakuje znać chociaż podstawy ukraińskiego.
  • Odpowiedz
@60scnds: ku twojemu zdziwieniu mówię płynnie po angielsku i niemiecku. Zadam zatem proste pytanie. Jak jedziesz do Niemiec do pracy, to ty się uczysz niemieckiego czy Niemcy polskiego?
  • Odpowiedz
@GohaGoha: Ale kto Ci powiedział, że dziewczyna się polskiego nie uczy? Gdzie to wynika z tego, co napisano? Mówisz w dwóch języakch - brawo, normalnie skill jak u 1 na 100 000 osób, zwłaszcza, że zmuszają nas do nauki przynajmniej dwóch języków przez 15 lat edukacji szkolnej xD

Szkoda, że nie nauczyłeś się przy okazji myśleć i p------------z się o to, że ktoś postanowił ogarnąć kilka podstawowych zwrotów w języku
  • Odpowiedz
(nie wiem po co ci ukraiński)


@GohaGoha: Na mniej popularnych językach się niekiedy bardzo dobrze zarabia albo przynajmniej uzyskuje dostęp do rzadkich i specyficznych niszy. Świat to nie tylko angielski i niemiecki, które nawet nie były pewnie Twoim świadomym wyborem, tylko programem w podstawówce - ale znowu Twoja przenikliwość oczywiście mnie nie zaskoczyła.
  • Odpowiedz
@GohaGoha: Ale ja uważam to za plus, że młody też wychodzi z inicjatywą. A po to, że mój szef wziął na swój hotel ukrainki i zatrudnił je u nas w fabryce i wiem, że przez lata będziemy mieli z nimi do czynienia, a zwyczajnie lubię się porozumieć z każdym, nie licząc na to, że ktoś będzie znał polski, angielski czy niemiecki, jeszcze mam chrapkę na hiszpański i dogadam się prawie
  • Odpowiedz