Wpis z mikrobloga

Mój syn ma w klasie nową koleżanką i kolegę z Ukrainy. Sam przysiadł i uczy się podstawowych zwrotów. Jestem z Niego dumny.

#wojna #ukraina #dzieci
  • 111
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GohaGoha: generalnie tak, i ci mądrzejsi się nauczą polskiego dość szybko, bo to podobny język. Dla polskiego dzieciaka to może być szansa, bo lada moment podorastają, a sytuacja na ukrainie miejmy nadzieję uspokoi się na tyle, że będzie można prowadzić tam normalnie biznes. Wtedy znając ich język masz mega przewagę konkurencyjną na ich rynku, który będzie mega chłonny po okresie odbudowy. No ale lepiej narzekać, że imigranty się panoszą XD
  • Odpowiedz
@GohaGoha: a widzisz. Bo "oni" naucza sie naszego jezyka, o to sie nie ma co martwic. Za to jego syn bedzie juz znac ukrainski. A Ty jak byles tak pozostaniesz glupi xD
  • Odpowiedz
obecna sytuacja nic nie zmieniła. Zawsze byłem zdania, że należy pomagać uchodźcom w przeciwieństwie do nielegalnych imigrantów. Podobne zdanie ma zdecydowana większość środowiska. Weź zobacz jaką bardzo zaangażowany jest w pomoc uchodźcom Przemek Wipler, który organizuje mieszkania. Zestaw sobie to z Jego wystąpieniem u Moniki Olejnik. Po prostu to są dwie różne sytuacje. Ukraińcy są w potrzebie i uciekają przed wojną. Dla odmiany nielegalni imigranci migrują za socjalem.


@L3stko: Ah,
  • Odpowiedz
@GohaGoha: no tak,to ze syn sie nauczy paru slowek -skandal. to przeicez totalnie zablokuje mozliwosc ludziom,ktorzy tu przybyli,moze tylko na chwile,nauczenia sie slowek poslkcich/ang
  • Odpowiedz