Wpis z mikrobloga

@Aokx: ile milionów trupów jeszcze potrzebują, by zrozumieć, że komunizm nie działa? Tak swoją drogą patrząc na działalność guewary tęcza z sierpem i młotem to troche syndrom sztokcholmski.
  • Odpowiedz
@Aokx: hahaha ale śmieszne, beka, co prawda nigdy nie sprawdzałem nawet co to znaczy "kapitalizm państwowy" i cała moja wiedza o myśli komunistycznej pochodzi z nagłówków na wykopie, ale to nic, haha, beka z lewactwa

taki wygląd OPa
  • Odpowiedz
@Aokx: tak swoją droga to istniało coś, co nazywano kapitalizmem państwowym w ZSRR, ale oczywiście z kapitalizmem to miało tyle wspólnego co krzesło z krzesłem elektrycznym.

Tak nazywano okres Nowej Ekonomicznej Polityki który trwał z tego co pamietam, o ile mnie pamięć nie myli od 1921 do 1928. Wtedy poluzowano trochę zasady handlu nadwyżkami zboża i cześć chłopków się wzbogaciła i stała się tymi sławnymi kułakami.

Ale wielki głód to okres
  • Odpowiedz
@Aokx: sierp i młot na tęczowym tle, pisze jakieś głupoty a wykopki łykają fejka z połykiem i brandzliją się ‚jakie lewaki gupie hehe’ xDDD
  • Odpowiedz
@Aokx: wielki głód to bylo komunistyczne zarządzanie w czasach wielkiego kryzysu który nastąpił w zasadzie na całym świecie niezależnie czy kapitalistycznym czy komunistycznym. ZSRR trwał przez 70 lat i na przestrzeni czasu to bylo na prawdę różne państwo, całkowicie inne. W latach 20 było poluzowanie gospodarcze, częściowy wolny rynek a w latach 30 już calkowicie centralnie sterowana gospodarka. Prawda jest taka że jest to niezaprzeczalnie i niepodważalnie zbrodnia komunizmu, głównie Stalina.
  • Odpowiedz
ile milionów trupów jeszcze potrzebują, by zrozumieć, że komunizm nie działa? Tak swoją drogą patrząc na działalność guewary tęcza z sierpem i młotem to troche syndrom sztokcholmski.


@77023: jednego tzn. każdy kto popiera komunizm sam powinien na własnej skórze doświadczyć jego "dobrodziejstw" najlepiej z perspektywy jego ofiar.
  • Odpowiedz