Wpis z mikrobloga

Niestety prawda jest taka że obecna wdzięczność Ukraińców do nas trwa tak długo jak potrzebna jest nasza pomoc. Polacy w ostatnich dekadach zawsze wspierali Ukraińców, w zasadzie nieprzerwanie od czasów Kwaśniewskiego. Pomarańczowa rewolucja, majdan, wojna w 2014. Zawsze wspieraliśmy ich. Od 2016 roku wysyłamy misję szkoleniową itd.

I jak byliśmy zawsze traktowani? Jak powietrze. Ukraińcy zawsze zwracali się do Berlina, a Warszawę traktowali jako nieistotny element.

#ukraina #takaprawda
marcinpodlas8 - Niestety prawda jest taka że obecna wdzięczność Ukraińców do nas trwa...

źródło: comment_1647938061Hho1xiSeMkHc7ykwfbc237.jpg

Pobierz
  • 52
@marcinpodlas8 to nie jest prawda, tylko Twoje przypuszczenia. I nawet jeśli okażą się prawdziwe to nie ma znaczenia. Bo znów Polacy (nie Państwo polskie) pokazali, że bez względu na interesy i kalkulacje zawsze stają po stronie dobra. I to jest fajne, że jesteśmy krajem życzliwych ludzi.

Nie pomagamy dlatego, że mamy w tym interes. Pomagamy bo przeciwstawiamy się złu tego świata, bo cenimy ludzkie życie. Nie oczekujemy niczego w zamian
Nie oczekujemy niczego w zamian


@Porucznik_Nos: to jest właśnie jedna z przyczyn przez które byliśmy mordowani, poniżani, torturowani i przesiedlani przez ostatnie ponad dwa stulecia.

Właśnie #!$%@? oczekujmy. Przestanmy w końcu być sprawiedliwym wśród narodów świata (czytaj frajerem wśród narodów świata).

Ale przede wszystkim przestanmy KARAĆ swoich własnych obywateli za to że na świecie źle się dzieje.

Bo robienie z Polaków obywateli drugiej kategorii we własnym kraju i usilne próby wepchania
@Porucznik_Nos: nie ma to żadnego znaczenia bo nie poprawia to w żaden sposób naszej pozycji w polityce międzynarodowej ani też w żaden sposób nie polepsza sytuacji przeciętnego obywatela naszego kraju. To jest właśnie zadanie władz. Zwiększanie poziomu życia obywateli i zapewnienie im bezpieczeństwa. Nie jest natomiast ich zadaniem odgrywanie roli dobrego samarytanina.
@marcinpodlas8: czy Ty w ogóle widzisz co się dzieje? Władze w tym praktycznie nie uczestniczą. To zwykli obywatele, wolontariusze, ludzie dobrej woli wzięli na siebie ciężar pomocy. My zwykli obywatele nie mamy wpływu na politykę zagraniczną w tej chwili. Mamy natomiast wpływ na ludzi, którzy przyjechali do nas szukać schronienia. I je dostali - dla mnie to ma znaczenie
@marcinpodlas8: To ze pchamy sie w wojne to fikcja. Putin jezeli zeche to wymysli sobie powod zeby na nas najechac ;-) My jako nato i ue musimy wyciagnac wnioski z przeszlosci, bo do tej pory bylismy tylko atakowani. Teraz musimy przejsc do ofensywy.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@marcinpodlas8: Nie wiem co będzie robił ukraiński rząd, pewnie korzystniej będzie mu współpracować ściśle z zachodem ale zwykli Ukraińcy lubią Polaków i pozytywnie się do nich odnoszą, tak samo było przed wojną. Jak byłem na Ukrainie to generalnie traktowali mnie jak swojego i na pewno nikt mnie nie traktował jak powietrze, a zdarzyło mi się to w Czechach gdzie za Polakami nie przepadają.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@marcinpodlas8: Ale czego oczekujesz? Przecież rządy zachowują się skrajnie egoistycznie i myślą o własnych interesach. Lizanie tyłka biednej i skłóconej Polsce gdzie rządzą bardzo śliscy pisowcy raczej nie jest planem A dla Ukrainy.