Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Siemanko Mireczki z #motocykle

Chciałbym sobie kupić 125cc, bo mam kat.b i na lato wjechałby to idealnie. Zależy mi na tym, by motocykl jednak dał sobie radę w jeździe podmiejskiej do tego stopnia, bym nie musiał uciekać przed tirami (czyli by jego prędkość w trasie wynosiła te 100 km/h, a nie 90).

Wstępnie po oglądaniu kilku recenzji spodobał mi się junak rs125 pro. No, ale tu jest mały problem, bo... Nigdzie nie mogę znaleźć nowego, a wolę mieć nowy.

Można gdzieś znaleźć nówkę sztukę, ale ja nie potrafię szukać? Wiecie dlaczego nie ma już nowych? One się chyba cieszyły popularnością w Polsce, więc dlaczego ich nie produkują?

Może polecicie coś innego? Może nie warto się bać używek? Mój budżet to okolice 9 tysięcy złotych.

#motoryzacja
  • 26
  • Odpowiedz
@macan: Sam jak kupowałem swój pierwszy motocykl, to też miałem podobny dylemat. Jeździć się uczyłem na Hondzie CB125R, a że uparłem się na nowy motocykl, kupno nowej Hondy nie wchodziło w grę (cena kosmos). Rozglądałem się za Junakami i Rometami, nawet już miałem upatrzony i oglądnięty jeden z modeli Junaka (cena w 2020r. - ok.7000zł). Ale w tedy ktoś mądry mi polecił (doradził) żeby zainteresować się Benelli BN125. Taki chiński
yozue - @macan: Sam jak kupowałem swój pierwszy motocykl, to też miałem podobny dylem...

źródło: comment_1647931993x9qtOHCwzqkSKbnZgYbu0Y.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@macan: modele znikają z ofert dystrybutorów, gdyż są wprowadzane kolejne normy emisji spalin których zastosowane silniki nie spełniają. W takich sytuacjach producenci zazwyczaj decydują się na wprowadzenie nowego i droższego modelu zamiast dostosowywania istniejącego.

Używki nie trzeba się bać, ale na pewno warto ogarnąć kogoś z doświadczeniem na oględziny. Zresztą prawdopodobnie jak chcesz osiągać te 100km/h to nie masz wyjścia w tych pieniądzach. Motocykle 11-12 konne takie prędkości może i
  • Odpowiedz
(czyli by jego prędkość w trasie wynosiła te 100 km/h, a nie 90).


@macan: Junak osiąga takie prędkości jadąc z górki i z wiatrem w plecy. 90 km/h to REALNA przelotowa prędkość dla Chinoli z 10 kucykami wyciśniętymi z singla. Sprawdzone wielokrotnie, na różnych sprzętach. Dołóż do Japończyka który ma pełne 15 kuca, prędkość orzelotowa, realnie 100-110.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Drooz666: ( ͡° ʖ̯ ͡°) normy spalin... W głowach się przewraca tym urzędnikom. Motocykl 3l/100km, jak to się ma do Diesla z Niemiec, który ludzie mają jako alternatywę?

Co do ubioru, to wiem, wiem, musi zaboleć.

Jaki przebieg dla takiego motocykla jest przebiegiem dużym?
  • Odpowiedz
Zależy mi na tym, by motocykl jednak dał sobie radę w jeździe podmiejskiej do tego stopnia, bym nie musiał uciekać przed tirami (czyli by jego prędkość w trasie wynosiła te 100 km/h, a nie 90).


@macan:

Jeżeli rozumiesz "podmiejską" jako "pod i pomiędzy miastami" to niestety 125 nie uciekniesz tirom, tylko będziesz ślęczył za ich dupami (a wyprzedzanie będzie powolne i dość ryzykowne)

125 to idealna maszyna wewnątrz dużych miast
  • Odpowiedz
@macan, myślałem identycznie jak Ty i kupiłem właśnie Junaka RS 125 Pro z salonu. Niestety nie uchroniło mnie to przed problemami, jak np. rozpuszczenie się filtra paliwa. W pewnym momencie przestałem korzystać z oficjalnego serwisu, bo miałem wrażenie, że tylko brali pieniądze. Powoli szykuję się do sprzedaży swojego egzemplarza, ponieważ przesiadłem się na coś większego, ale mój wniosek jest taki, że po prostu nie warto inwestować w nowego chińczyka.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bystrygrzes: nie chcę jeździć do pracy, bo jeżdżę tam autostradą i do tego mam autko. Chcę czasem odpalić motocykl jak będzie ciepło i wybrać się na przejażdżkę
  • Odpowiedz
@bystrygrzes: czas włączyć GPS kolego. ZADNA 125 10KM pod facetem 180 cm i 85Kg nie pojedzie 100 km/h. Ba żeby chociaż potrafiły za każdym razem wyciągnąć i utrzymać 90 km/h.
120km/h osiągają tylko 125 ścigacze 15KM gdy kierowca jest mały i złoży się za owiewką. Ale wystarczy lekki wiatr albo mikro wzniesienie aby to było mniej.
  • Odpowiedz
@macan: motobanda nie sprawdza jak bardzo zakłamane są liczniki w 125 im jak pokaże 120 km/h licznik to się nawet nie zastanowią tylko to powiedzą. Normą w chińczykach jest zakłamywanie prędkości o 15-20 km/h.
  • Odpowiedz
@macan: nie zauważyłeś jak nagle wszyscy testerzy motocykli z internetu zachwycali się zontesami?
Och ach jakie piękne a motobanda w szczególności 2 lata piała z zachwytu. Jak myślisz, nikt im nie dał pieniędzy na reklamę?
Jak Daniel przeszedł do innego kanału to w nim śmiali się z niego że jest wielbicielem Zontesa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mpetrumnigrum: ja się nie interesowałem aż tak bardzo, nigdy nawet na motocyklu nie siedziałem. Po prostu ładna pogoda wpłynęła na mnie tak, że bym chciał kupić i od 2 dni różne testy oglądam. Jeśli jednak miałbym wydać ponad 10k, to sobie odpuszczam, bo wolę w takim przypadku sprzedać obecne auto, dołożyć 10k i kupić sobie ładny kabriolet
  • Odpowiedz
@macan: to kwestia silnika - większość tych tanich motocykli mają 10-11KM. Przy wadze "na mokro" (z płynami) plus waga kierowcy stosunek mocy do masy staje się problematyczny - nie oszukasz fizyki, co by prezenterzy na YT nie mówili. Można te silniczki kręcić tak żeby leciały 100KM/H, ale to nie będzie dla nich prędkość przelotowa, przy 100KM/H wskazówka obrotomierza jest w tuż albo i w czerwonym polu, pobór paliwa jest taki,
  • Odpowiedz