Wpis z mikrobloga

A mówcie co chcecie, ale dla mnie zawsze poprawny będzie zwrot "na Ukrainie", tak samo jak się tak mówi w odniesieniu do wielu innych krajów na świecie. Czy to coś obraźliwego? Nie. Tak samo jak kiedyś nam próbowali wmówić, że słowo "murzyn" jest obraźliwe.
#ukraina
  • 71
  • Odpowiedz
@Rafixo: Miodek już wyjaśnił tych wszytskich idiotów od "w Ukrainie". Także raczej zawierzę profesorowi językoznawstwa niż narracji TVNu, czy jakiś Julek z tiktoka.
  • Odpowiedz
@Rafixo: daj mi chociaż jeden przykład gdzie ktoś się oburza o „na Ukrainie”. Nie widziałem takiego. Za to codziennie widzę ból dupy o „w Ukrainie” od takich płatków śniegu jak ty. Niech każdy sobie mówi jak mu pasuje i tyle
  • Odpowiedz
@GryzeKisiel: Ale ja nie mam bólu dupy, nikogo nie wyzywam z tego powodu, tylko troche mnie śmieszy jak tu niektórzy na tagu próbują wmawiać innym, że zwrot "na ukrainie" jest obraźliwy.
  • Odpowiedz
@Rafixo: Czy wy jeden z drugim nie rozumiecie, że to ukłon w stronę Ukraińców....
W naszym języku o żadnym umniejszanie czy obrazie nie mamowy ale taki Ukrainiec co rozumienie piąte przez dziesiąte z polskiego źle to odbiera.
Media wykreowały tę formę żeby Ukraińcy słuchający radia czy tam telewizji nie czuli się traktowani z góry bo taki wydźwięk ma dla nich "na Ukrainie".
  • Odpowiedz
@crash210:

Miodek już wyjaśnił tych wszytskich idiotów od "w Ukrainie". Także raczej zawierzę profesorowi językoznawstwa niż narracji TVNu, czy jakiś Julek z tiktoka.


No to musisz zaczac mówić jednak "w Ukrainie" bo Miodek zmienił zdanie xD
  • Odpowiedz
@Zuzikk: zaden ukrainiec nie zwraca na to uwagi, szczególnie tacy, ktorzy ledwo dukają po polsku. Pracuję z wieloma ukraincami, także tymi nie mówiącymi po polsku i oni sami tak mówią.
To o czym mówisz, to jest ukłon w kierunku swojej wlasnej ignorancji.
  • Odpowiedz
Ukrainiec co rozumienie piąte przez dziesiąte z polskiego źle to odbiera.


@Zuzikk: co za bzdura xD

rozmawiałem na ten temat z ukraińcami, bo dużo ich poznałem w 2018 i jak poruszałem z nimi kwestię w/na to wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że mają to w piździe
  • Odpowiedz