Wpis z mikrobloga

A mówcie co chcecie, ale dla mnie zawsze poprawny będzie zwrot "na Ukrainie", tak samo jak się tak mówi w odniesieniu do wielu innych krajów na świecie. Czy to coś obraźliwego? Nie. Tak samo jak kiedyś nam próbowali wmówić, że słowo "murzyn" jest obraźliwe.
#ukraina
  • 71
  • Odpowiedz
@josedra52: @DooBeeDooBee:

A czytaliście to czy dalej #!$%@??

Trzeba jednak pamiętać, że na i do nie można stosować zamiennie w każdym przypadku i nie zawsze na jest poprawną formą. M.in. na Ukrainie, na Słowacji, na Węgrzech to formy poprawnie, ale na Chorwację, na Wrocław, na Niemcy zdecydowanie powinniśmy zastąpić sformułowaniami do Chorwacji, do Wrocławia, do Niemiec.


Debile podsyłają, a nawet nie czytali XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Rafixo: spłakałeś się, bo ludzie mówią inną poprawną formą, którą uważają że niesie ze sobą więcej szacunku? Wykopki jak zwykle największe płatki śniegu.
  • Odpowiedz
@kx_keytinho: Z tym słowem jest jak ze słowem rudy. Czy słowo rudy jest obraźliwe? Nie. Czy jak sie spotyka kogoś nieznajomego rudego to sie do niego mówi per "rudy"? Nie. Tak samo jest ze słowem murzyn.
  • Odpowiedz
@Kipciu, @koniecswiatajestbliski: Tak jakichś, przepraszam. Błąd wynikał z tego, że pierwotnie to zdanie było inaczej zbudowane, coś w stylu: "nie będzie mi mówił jakiś wykopek czy dziennikarz z TVNu jak mam mówić". A co do tytułu naukowego Miodka to zwykłe czepialstwo już z Twojej strony, bo jest on językoznawcą, członkiem Komitetu Językoznawstwa Polskiej Akademii Nauk i Rady Języka Polskiego, a tytuł ma z nauk humanistycznych. Więc był to pewnien skrót
  • Odpowiedz