Wpis z mikrobloga

@crash210: Lubię Miodka, ale mam w dupie to, co powie w takim sensie. Język się zmienia, ewoluuje, więc jeśli ludzie chcą i wolą mówić "w Ukrainie", to tak też powinno być dopuszczane, a że za jakiś czas będzie to częstsze niż "na Ukrainie"? Cóż, język ewoluuje i tyle.

Nienawidzę purystów językowych, to tak jak konserwatyści polityczni - odrzucić postęp i zmiany, narzucać zasady nie patrząc na zmieniający się świat i ludzi.
@11mac11:
Ciekawe...
Ja jednak znam osoby którym to przeszkadzało.
Ale co ja będę wam rycerzom polszczyzny tłumaczył.
Masa językoznawców przekonuje obecnie do "w/do" ale piwniczaki z wypoku wiedzą lepiej.
Uważajcie tylko bo podążajcie ścieżka JKM (ze swoimi debilami i murzynami) który też nie rozumie ewolucji języka.
@Zuzikk: koronny argument, wyzywanie ludzi od piwniczniaków xD po co ja sie produkuje tlumaczac cokolwiek ludziom takim jak ty? Walczysz za sprawe, ktora nawet ukraincy maja w dupie xD powodzenia
Miodek już wyjaśnił tych wszytskich idiotów od "w Ukrainie".


@crash210: Dokładnie.

- Tu nie ma żadnego błędu. Spontanicznie Polacy, zwłaszcza starszego pokolenia, powiedzą na Ukrainę jadę i na Ukrainie byłem. Tak jak na Litwę, na Łotwę, na Węgry. Natomiast z tych wszystkich narodów to właśnie Ukraińcy od lat dziwili się najbardziej temu, dlaczego my jeździmy na Ukrainę, a nie do Ukrainy. Przyszła wojna i w tej chwili zauważam syntagmy do Ukrainy
@Zuzikk:

Czy wy jeden z drugim nie rozumiecie, że to ukłon w stronę Ukraińców....


Nie. To nie jest Ukłon. To jest rusycyzm.

A szerzej jest to kontynuowanie opłacanego przez Rosję i komuchów niszczenia języka (dotąd starania na tym polu opierały się głównie o śmieszność nowomowy w postaci feminatywów jak chirurżka, prezydentka, premierka, skakajka, gościni, rabusia itd), które się wpisuje w marksizm kulturowy, którego celem jest zniszczenie zachodnich społeczeństwa, poprzez zniszczenie wpierw
@Rafixo: wykopki:

w Ukrainie: zamknij mordę śmieciu #!$%@?, w dupie to mam i to ty dzwonisz, nie rozumiesz że to ukłon w stronę Ukraińców dla których może to być obraźliwe?!
murzyn jest obraźliwe: lol. nie. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Rafixo: z murzynem jest inna sprawa, bo naprawdę ma negatywne konotacje, plus czarnoskórzy Polacy niektórzy nie lubią jak się używa tego słowa, więc bez problemu można przestać, przynajmniej w kontakcie z nimi.