Wpis z mikrobloga

@Ignite: normictwo tego nie rozumie, bo dla nich to jest zabawa jakies mechaniczne frykcyjne ruchy ktore maja im dac sie spuscic i tyle, a prawdziwy przegryw szuka po prostu milosci tego ze ktos go pokocha, przytuli naobiecuje mu milosci na zawsze itd. Bo przegryw to wrazliwe osoby, a normictwo albo ma takie rzeczy cale zycie, albo zwyczajnie jest tak prymitywna i wypruta z emocji ze zyje jak zwierzeta na tym swiecie.
@MG42: wiesz moze i masz racje, moze brak emocji, materializm, czysto mechaniczne wymienianie plynow z kims to prawdziwa relacja miedzy ludzmi, moze tak jest. Moze jestem wlasnie frajerem jak wiekszosc takich ludzi bo dalem sobie wmowic lub zauroczyla mnie wizja czegos wyjatkowego z kims, jakiejs glebi uczuc, milosci, czegos trwalego az do smierci. Moze faktycznie ten swiat jest tak prymitywny i brutalny ze w nim nie ma takich rzeczy, a to
@Pavulenko: moim zdaniem te wszystkie wyższe uczucia to ludzki wymysł bez pokrycia w rzeczywistości. Dostajesz od mózgu sygnał że masz ruchać, robisz to, dostajesz trochę dopaminy i to tyle. Nawet coś takiego jak przyjaźń nie istnieje bo człowiek to stworzenie stadne i po prostu jest tak zaprogramowane aby trzymać się razem. Niby mamy wolną wolę ale i tak jesteśmy niewolnikami programów w naszym mózgu. Spróbuj przestać oddychać albo włóż rękę do
@MG42: no podniecenie i sygnal zeby ruchac, to wiadomo ze instynkty itd, ale uczucia jakies blizsze czy cos, bez np ruchania sa mozliwe jak najbardziej u ludzi, nawet wydaje mi sie ze u zwierzat tak samo, sam posiadam i posiadalem wiele zwierzat ktore ze stesknoty przytulaja sie do czlowieka. Akurat nie wierze troche ze ludzie to stworzenia stadne, bo na wlasnym przykladzie nigdy nie potrzebowalem nalezec do jakiejkolwiek grupy. Jedynie czasem
moim zdaniem te wszystkie wyższe uczucia to ludzki wymysł bez pokrycia w rzeczywistości. Dostajesz od mózgu sygnał że masz ruchać, robisz to, dostajesz trochę dopaminy i to tyle.


@MG42: Tak, jesteśmy zaprogramowaną maszyną, która odbiera z różnych czujników informacje z otaczającego świata. Kwestia tego czy te bodźce jesteś w stanie dostarczyć w odpowiednich proporcjach. Samo ruchanie nie jest najwyższą formą spełnienia, to chwilowa przyjemność o której po chwili zapominasz. Długotrwała przyjemność