Wpis z mikrobloga

Widzę nowy nurt wśród największych ameb spadkowych na tym tagu: „ceny by spadły tylko Polacy to debile i kupują mieszkania zamiast poczekać na spadki” XD czyli wszystko by się udało gdyby nie te głupie dzieciaki ( ͡° ͜ʖ ͡°) trzeba ogłosić bojkot na stacjach i piekarniach i nie kupować paliw i pieczywa bo tam to dopiero ceny rosną rekiny ekonomii #nieruchomosci
  • 18
@PandaCKratka: Instytut danych z dupy. Skąd wiesz ile to refinansowania a ile próby przejścia na stałą stopę. Kolejki u doradców o niczym nie świadczą. Co nie zmienia faktu, że paru frajerów pewnie przyśpieszy decyzję o kresce w obawie o brak zdolności. Aha i nie usuwaj moich wpisów, chyba, że jesteś wyjątkowo obrażalskim plackiem, który boi się krytyki. Głowa do góry!
@pastibox: Jeżeli wpis będzie sensowny to zostawię :) to czy rzeczywiście ruch był realny to się dowiemy za jakiś czas ale patrząc na oferty dewow styczeń vs dzisiaj to jednak obstawiam ze to są to nowe wnioski :)
@kaaban: po części jest bo zgarniają w dużej mierze resztę ofert na 2022 i czesc na 2023 wiec to daje większe pole do manewru deweloperom. A to można było zweryfikować tak jak wyżej pisałem. Styczeń, luty gdzie rynek praktycznie stał w miejscu vs marzec gdzie tych ofert ubywało
@PandaCKratka: bardziej jeszcze 2022 - czy przyjdzie globalny kryzys czy nie, bo to od tego zalezy. Patrzac ba ceny surowcow to nadal jednak mam wrazenie ze to musi globalnie jebnac, bo powietrze zbyt mocno napompowano. Mowie tu o calej gospodarce (everything bubble)
@kiedysmialemtubordo: Tylko teraz jeszcze w grę weszła wojna na Ukrainie i to jak ona się zakończy tez może będzie mieć mega istotne znaczenie odnośnie kontraktów na surowce, globalny pokój/niepewność czy tez np rozwiniecie sektora zbrojeniowego (bo wydając 3% PKB można już coś pomyśleć o tym szerzej). W #!$%@? jest zmiennych teraz w tej układance i teraz żaden scenariusz w sumie by mnie nie zdziwił
@PandaCKratka: wiadomo, z tym ze z tymi wydatkami 3% na PKB przy tym rzadzie to nie wiem czy to dobry prognostyk - bo rzad ten najpiewniej czesc pieniedzy przepusci, za wiekszosc kupi drogie zabawki od USA napedzajac tamtejsza gospodarke i tyle. Kluczem natomiast powinien byc rozwoj naszego przemyslu zbrojnego.