Wpis z mikrobloga

@wojtanowsky nie próbuj tłumaczyć fanatykom #bartosiak cokolwiek. Żadna z jego książek nie jest po angielsku. Więc grono odbiorców jego genialnych myśli za oceanem jest ciut ograniczone. Jego teorie poza granicami kraju są kompletnie nie znane a on sam nawet w Polsce wśród fachowców jest traktowany jako kuriozum. Wykop już kochał Maxa Kolonko, JKM, Metzena, Gwiazdowskiego... Bartosiak jest kolejnym ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@pusiarozpruwacz: Krótka piłka, kto nie staje do debaty albo ją przegrywa znaczy że #!$%@? bardziej od wygranego a na dodatek nie ma jaj.

Bartosiaka śledzę od początku, nawet mam książkę i nigdy nie odniosłem wrażenia że to jakieś sekciarstwo, potem pojawił się ten i też z zaciekawieniem oglądałem no ale w obliczu konfliktu kibicuje bartosiakowi
  • Odpowiedz
A skoro nie będzie ataku z zaskoczenia, to nie będziemy się bronić sami,


@wojtanowsky: Batosiak wychodzi z zalozenia, ze naszym planem nie moze byc nadzieja, ze NATO na 100% nam pomoze od pierwszych godzin cala swoja potega militarna. Wedlug niego trzeba zalozyc najgorszy scenariusz, gdzie wojsk NATO nie bedzie w pierwszych dniach wojny i musimy te kilka dni wytrzymac tak samo pewnie, jak robia to Ukraincy. Do mnie to przemawia
  • Odpowiedz
@psycha: Dobry troll ma większą wiedzę, niż osoba trollowana. Natomiast bez danych wywiadowczych obaj są w krótkich spodenkach. Na razie kibicuje Wolskiemu bo się go przyjemnie słucha i nie licząc wpadki z Migami nie za wiele można mu zarzucić.
  • Odpowiedz
@pusiarozpruwacz: już to pisałem po pierwszym występie u Zychowicza, że to taki Cezary szur Graf ale z innej dziedziny, co widać było po manierze pod koniec wideo, z jaką butą się zachowywał "Tylko ja tu mam racje, reszta plebs morda w kubeł" xddd
  • Odpowiedz
Batosiak wychodzi z zalozenia, ze naszym planem nie moze byc nadzieja, ze NATO na 100% nam pomoze od pierwszych godzin cala swoja potega militarna.


@emjot86: NATO nie musi pomagać nawet 50% swojej potęgi, ba, nie musi to być nawet 20% swojej potęgi militarnej żeby zrównoważyć proponowaną przez Bartosiaka siłę bodajże 68 batalionowych grup. Już teraz NATO ma w Europie kilkadziesiąt tysięcy żołnierzy, 150 myśliwcow, kilkadziesiąt statków, to wszystko okraszone doskonałym systemem zwiadu, łączności, informacji satelitarnej. Ta zasada 4x30 nawet nie musiałaby być wprowadzona, bo wszystko co Rosja miałaby w takim układzie do zaoferowania zostałoby brutalnie zniszczone w ciągu kilku dni, max 2 tygodni. Nie mówię oczywiście o całkowitej anihilacji związków taktycznych, tylko o ich utracie zdolności bojowych.

Pełna siła bojowa NATO to jest potęga na nowoczesnym polu walki którą trudno sobie wyobrazić, więc tych rozważań nawet nie
  • Odpowiedz
Wojczal dosłownie zrównał je z ziemią w swoim naprawdę długim wywodzie


@wojtanowsky: A kim u diabła jest Wojczal? W swoim długim wywodzie udowodnił tylko, że nie zna koncepcji anw. Zrównał z ziemią chochoła, którego stworzył (cała koncepcja zrównana do partyzantki).

Wolski piszący, że w wojsku pracują specjaliści i wiedzą co robią sam się podkłada. Podobnie jego szydera, że przecież NATO wspaniale zareagowało i o co Bartosiakowi chodziło wskazuje na brak nawet próby zrozumienia czemu USA jednak zareagowało. Wolski widzi papier i bierze na wiarę to co na papierze. Głęboko przemyślane
  • Odpowiedz
A kim u diabła jest Wojczal? W swoim długim wywodzie udowodnił tylko, że nie zna koncepcji anw. Zrównał z ziemią chochoła, którego stworzył (cała koncepcja zrównana do partyzantki).


@puszkapandory: Przepraszam, bo w ogóle nie podawał w całym swoim 80 stronnicowym tekście cytatów w której konkretnie bije. Już się wycofuje wobec agresywnego zwolennika Pana Jacka :(

Wolski piszący, że w wojsku pracują specjaliści i wiedzą co robią sam się podkłada. Podobnie jego szydera, że przecież NATO wspaniale zareagowało i o co Bartosiakowi chodziło wskazuje na brak nawet próby zrozumienia czemu USA jednak zareagowało. Wolski widzi papier i bierze na wiarę to co na papierze. Głęboko przemyślane
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bijotai: nie wiem, bo nie znam tematu, a tym bardziej co autor miał na myśli... Fakty są takie, że Bartosiak pokazał klasę, a Wolski się zesrał jak wykopek i mnie to bardzo smuci
  • Odpowiedz
To jeszcze raz "zobacz jakie finansowanie właśnie uchwaliliśmy" odnosiło się do zapowiedzi 3% PKB na wojsko które z ogromnym prawdopodobieństwem przejdzie w związku z tym, że jest ku temu społeczne poparcie i jest to na rękę partii.


@wojtanowsky: Ja ci piszę, że ewidentnie mamy problem koszt>efekt, a ty wyjeżdżasz, że zwiększenie finansowania rozwiązuje temat. EOT z mojej strony.
  • Odpowiedz
krótka jak pochwała poniżej?


@bijotai: Akurat mnie Bartosiak najbardziej irytował jak był w CPK i później ukuł sobie, że PIS to opcja patriotyczna, a PO kontynentalna. Oczywiście ma i wiele innych takich dziwnych zapatrywań, czy zmian zdania do których się raz przyznaje, a raz nie. Na samym początku wskazywał na duże szanse jakie daje Polsce nowy jedwabny szlak, a po jakimś czasie odżegnywał się od kierunku Chińskiego. Temat Europy to
  • Odpowiedz