Wpis z mikrobloga

@kamil-tika: trzeci rok covida, może jakieś porównanie na tle innych zachodnich państw? Według mnie radzimy sobie dobrze z tym kryzysem, spodziewałem się że będzie dużo gorzej. Oczywiście teraz po dojściu wojny mamy zupełnie nową sytuację która da nam po tyłkach. 6.2 % bezrobocia po covidzie i z ilością pracowników z Ukrainy którzy przyjechali jeszcze przed wojną według mnie jest znakomitym wynikiem
@Mrbimbek: a co wspólnego z covidem ma:
1. wysokość ZUS (co do którego wysokości się niestety nie zgodzę, bo dla niektórych jest to teraz zdecydowanie więcej)
2. 500+, które zostało wprowadzone na długo przed covidem i nic nie dało
3. pracą kobiet (ściśle powiązane z wprowadzeniem 500+)
4. Bezrobocie - owszem, to jedyne co ma związek, ale tylko dlatego, że pinokio z kolegami nielegalnie zamknęli część gospodarki, nasyłając milicję na działające
trzeci rok covida, może jakieś porównanie na tle innych zachodnich państw?


@Mrbimbek: Ja mam porównanie liczby urodzeń w Polsce na tle innych państw. Otóż Polska w zeszłym roku miała jeden z najwyższych spadków liczby urodzeń w Europie (ok. 37 państw). Gorzej było tylko w Mołdawii i Irlandii. Także w tym zakresie nie ma co się tłumaczyć covidem, bo sporo państw odnotowało wzrosty liczby urodzeń. A o zgonach, których Polska jest także
Pobierz szef_foliarzy - > trzeci rok covida, może jakieś porównanie na tle innych zachodnich ...
źródło: comment_1647841185uyEOGAEvFtEygyRt7G5tts.jpg
Otóż Polska w zeszłym roku miała jeden z najwyższych spadków liczby urodzeń w Europie (ok. 37 państw). Gorzej było tylko w Mołdawii i Irlandii.


@szef_foliarzy: @kamil-tika: Tutaj akurat rząd jeden czy drugi nic by nie zdziałał- to była końcówka wyżu demograficznego z lat 80. a był on tylko w Polsce ( i w Albanii, ale tam jeszcze trwał), inne kraje po prostu nie miały prawa mieć podobnego spadku. Jedyne co