Wpis z mikrobloga

Druk 3D - koniec z odklejaniem od stołu, czyli sposób na przyczepność pierwszych warstw druku

Jednym z najczęściej spotykanych problemów związanych z drukiem 3D, szczególnie wśród początkujących, jest problem z prawidłową adhezją (przyczepnością) filamentu do podłoża drukarki. Drukarka, którą posiadam, wyposażona została w szkło karborundowe, które niestety w moim przypadku nie sprawdziło się w 100 % i w momencie zmiany filamentu, zaczęły pojawiać się problemy z przyczepnością warstwy filamentu do stołu.

O tym co sprawiło, że zapomniałem o tym problemie (przynajmniej w przypadku materiału PLA), dowiecie się w niniejszym odcinku.

Zapraszam: [[238] Druk 3D - koniec z odklejaniem od stołu, czyli sposób na przyczepność pierwszych warstw druku](https://youtu.be/04jGt9VLasw)

Odwiedź również stronę internetową kanału: IPc - Inżynier Programista

#inzynierprogramista #cad #druk3d #inzynieria #mechanika #studbaza #pracbaza #modelowanie3d #modelowanie #projektowanie #ciekawostki #tworczoscwlasna #nauka #hobby #gruparatowaniapoziomu
InzynierProgramista - Druk 3D - koniec z odklejaniem od stołu, czyli sposób na przycz...

źródło: comment_1647811465gjrcZltCZaiSUp5zvqDN2Q.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Amdy: blacha sprężynowa i coś na nią, albo PEI, albo podkładka/naklejka o podobnych własnościach.
Ewentualnie blachę z PEI z jednej strony gladkiej, z drugiej teksturowana.

Ale fakt, trzeba miec plaski stół, albo ratowac sie czujnikiem poziomującym.
  • Odpowiedz
@mc_hammer: Póki działa, niech będzie, że poprzednia epoka. Ale na serio ze zmianą na blachę sprężynową nie spotkałem się dotychczas. Pewnie z tego powodu, że to jednak droższe niż szkło i jednak może wystąpić potrzeba dostosowania, co być może nie jest w zasięgu warsztatowym każdego posiadacza drukarki. Nie wiem, tak przypuszczam. Podkładki PEI spotykałem, ale nie sądzę aby takie porady widniały częściej niż porady z lustrem.
W każdym razie jeśli lustro
  • Odpowiedz
@InzynierProgramista: na szkle carbo druki wychodza bez problemu pod warunkiem że masz ABL.

Jesli nie chcesz auto poziomowania to polecam sprawdzić laminat żywiczny zamiast szkła - wydruki lepią się jak szalone kiedy jest ciepły, po wystygnieciu same odskakuja od stołu
  • Odpowiedz