Wpis z mikrobloga

Szukam młotowiertarki na budowę domu, a potem jego wykończenie. Lekko mieć nie będzie więc chce coś porządniejszego.
Póki co moi kandydaci:
Metabo UHEV 2860-2 Quick
Bosch GBH 2-28
DeWalt D25144KP

Coś innego patrzeć do 1000 zł? Makita chyba nie ma nic w tych cenach konkurencyjnego. Jak jest z częściami i serwisem obecnie?

Na dzień dobry czeka je wywalenie paru sporych dziur w żelbecie :)

#narzedzia #budujzwykopem #remontujzwykopem #budowadomu
  • 13
@darek-jg Napisal ze jeszcze bedzie potrzebowal do wykonczenia. @Alchemik88 mam Metabo i bez zastrzeżeń. Począwszy od przewalaniu dziur w bloczkach fundamentowych na peszel fi50, po kręcenie wszelakich dziur w żelbecie, podkuwanie, wykuwanie podczas budowy, śmiało polecam. Dużo radości przysporzyła.
@Alchemik88: jeśli chcesz kuć w żelbecie, to się nie wygłupiaj i kup młot i nie zabawkę, a coś, co wymaga dwóch rąk.
Czemu tak? Ponieważ młotowiertarka, to zabieg handlowy. Ułatwia wiercenie w twardych, a kruchych materiałach, ale kanału pod rury tym nie zrobisz. Jeśli to jednak tylko kwestia kilku dziur w betonie, to co weźmiesz, starczy. Skup się na wiertłach. Patrz na moc i energię udaru.
@darek-jg: nie chce wywalać dziury na drzwi tylko parę rur i rurek więc powinno być ok.

@robertx: też myślałem o tym żeby kupić jakieś tanie marketowe coś, ale mieszkam na zadupiu i najbliżej mam OBI 35 km od miejsca zamieszkania :/ reszta to gówno sklepiki ze wszystkim i niczym. Głównie podróbki Boscha i innych mają typu Verto.
nie chce wywalać dziury na drzwi tylko parę rur i rurek więc powinno być ok.


@Alchemik88: to sobie weź i wypożycz konkretny sprzęt na te otwory. Zrobisz to szybciej i wygodniej.
@marek-sisey-tymoszczuk: W najgorszym wypadku pożyczę Boscha SDS MAX z pracy. Choć nie bardzo chciało by mi się z nim szarpać i nie wiem czy mają dłuta do niego.
@who_yo_vy: ja mam do wywalenia 2x 200 mm, 1x 160 i 2-4 na aroty 50 mm. Wszystko w bloczkach szalunkowych ze zbrojeniem i zalanych betonem B20 albo B25

W ogóle najchętniej wypożyczył bym wiertnicę z koronami, ale nikt tego nie ma w
@Alchemik88: ja do chałupy mają podobną zagowzdkę kupiłem dwa narzędzia. tanią młotowiertarkę (graphitepro 900W) i mocną wiertarke (D21570K z dewalta).

graphitem wszystkie #!$%@? podkułem i wiertolenie poszło bez problemu - to sobie zostawiłem na ewentualne wykończeniowe rzeczy.

a duże otwory wycinałem otwornicą diamentową założoną na dewalta. przez żelbet tym dewaltem przewierciłem otwór 152mm - z dwóch stron musiałem podjeść bo korona sięgała ledwo za połowę grubości. cała rekuperacja poszła u mnie