Wpis z mikrobloga

Niedziela wieczór i humor popsuty. Przybywam z bardzo niefajnymi wieściami i jednocześnie proszę o pomoc.

Dziś odebraliśmy interwencyjnie Ritę- młodą suczkę, która była przykuta do łańcucha, zastaliśmy ją w stanie agonalnym. Podobno od około 12 dni nie wstawała... Waży 19kg. Prawidłowa waga dla takiego psa to jakieś 30-36kg.

Sunia odebrana była w asyście policji, zawiadomienie o znęcaniu się jest już złożone.

Rita ma zanik mięśni, jest odwodniona, zagłodzona, nie wypróżniała się od kilku dni, jelita ledwie co pracują... Na skórze również wiele zmian, wyniki badań pokażą pewnie jeszcze więcej.

Wstawiam link do zbiórki, jak tylko ktoś ma ochotę dorzucić grosik, to będę bardzo wdzięczna. Zaznaczam, że pomagamy zwierzakom tylko i wyłącznie z datków. Z góry dziękuję za pomoc, jest mi mega przykro (,)

Zbiórka -> KLIK

#otoziaki - zachęcam do obserwacji, będę wrzucać aktualizacje
#pokazpsa #psy #zwierzaczki #niekupujadoptuj #czestochowa #slask #pomagajzwykopem
cytmirka - Niedziela wieczór i humor popsuty. Przybywam z bardzo niefajnymi wieściami...

źródło: comment_1647805186XYA0UfMlzPLyA0nGoNOdGn.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cytmirka jak #!$%@? można żywa istotę doprowadzić do takiego stanu.

Pijak nie pijak. U mnie na wsi gdzie rodzice mieszkają, jest kilku pijaków, ale psy mają normalnie funkcjonujące.
  • Odpowiedz
@Miriamele: takie zasrane mamy prawo, ze kasę za leczenie tak odebranego psa można ściągnąć dopiero po zakończeniu postępowania karnego, czyli jakoś po 2 latach, o ile ochłaptus nie poleci z apelacja, a zwierzaka leczyć trzeba teraz. Na dodatek Ci ludzie bardzo często są nieściągalni. Ja w swoim stowarzyszeniu mam znajomego komornika, który jest w stanie ściągnąć po karniaku jakieś 20-30% długów, bo reszcie często nie ma czego zabierać
  • Odpowiedz
@cytmirka: wolałbym sam #!$%@? głodować niż zeby moj pies/moje dziecko/dziewczyna/zona matka głodowały... to jest niepojęte ku*wa #!$%@?*stwo jak można być takim śmieciem
  • Odpowiedz