Wpis z mikrobloga

@spinor: ANW była dotąd tylko zabawnym bajaniem amatora, który nic nie wie o wojnie, ale w sytuacji gdy przebija się do publicznego dyskursu, to zaczyna być postulatem sabotażu naszych sił zbrojnych. Nie wiem jak bardzo trzeba być zadufanym w sobie żeby próbować forsować drastyczne zmiany w siłach zbrojnych, nie mając żadnego praktycznego doświadczenia - dla mnie to jakiś wyższy poziom arogancji.
próbować forsować drastyczne zmiany w siłach zbrojnych, nie mając żadnego praktycznego doświadczenia


@wjtk123: To jest właśnie zaleta. Jakie reformy ma wprowadzić ktoś ze środka? Wiesz jak to jest posadowiony w armii, lepiej nic nie dotykać, ty masz ciepłą posadkę, żona robi w administracji, brat jest kwatermistrzem, każda zmiana może zaburzyć ten stan.

Wczoraj czytałem na Wykopie, że od kilku dobrych lat nie można wybudować prochowni, maszyny zakupione straciły już lata temu
@mrKoval:

To jest właśnie zaleta. Jakie reformy ma wprowadzić ktoś ze środka? Wiesz jak to jest posadowiony w armii, lepiej nic nie dotykać, ty masz ciepłą posadkę, żona robi w administracji, brat jest kwatermistrzem, każda zmiana może zaburzyć ten stan.


Reformy armii przeprowadza się na samym szczycie, a nie na poziomie jednostki i jej etatów. Poza tym Bartosiak próbuje mędrkować w takich kwestiach jak strategia działania sił zbrojnych, struktura sprzętowa, wyposażenie,
@arais_siara: Zajmją się czymś innym. Wolski analizuje starcie kinetyczne - czołgi, samoloty, grupy uderzeniowe, przewaga tego sprzętu nad tamtym, itp.
Bartosiak to geostrategia - sojusze, możliwości, przepływy, koalicje, rozmowy z politykami, itp.
Tutaj prawie nie ma punktów wspólnych - o to chodzi!
Bartosiak to geostrategia - sojusze, możliwości, przepływy, koalicje, rozmowy z politykami, itp.


@mrKoval: To po kiego grzyba wymyśla bzdurę w postaci ANW i każdą jej krytykę odbiera jako atak na niego osobiście?
ANW była dotąd tylko zabawnym bajaniem amatora, który nic nie wie o wojnie, ale w sytuacji gdy przebija się do publicznego dyskursu, to zaczyna być postulatem sabotażu naszych sił zbrojnych. Nie wiem jak bardzo trzeba być zadufanym w sobie żeby próbować forsować drastyczne zmiany w siłach zbrojnych, nie mając żadnego praktycznego doświadczenia - dla mnie to jakiś wyższy poziom arogancji.


@wjtk123:
1. Raport nie powstał jako praca jednej osoby xD
2.
@selflessness: Nie, bo nie uczestnicząc w takich manewrach i nie wiedząc jak wygląda odpieranie ataku brygady pancernej nie powinno się zabierać głosu co do tego jak ma wyglądać organizacja naszych dywizji i brygad.

Prosty przykład: można postulować wzmocnienie polskiej OPL, ale próba forsowania z ilu i jakich baterii powinna się składać jest po prostu nie na miejscu. Nikt nie będąc praktykiem nie wie czego trzeba żeby skutecznie osłaniać poruszające się kolumny.