Wpis z mikrobloga

@fv23inj42i3nv238c423: Jacyś finansujący na stały % są, znacznie mniej popularne niż zmienne. Pytanie z kim robi leasingi Skoda i jakie zniżki dostaniesz przy finansowaniu zewnętrznym - np. ja miałem różnicę 1 pp. rabatu między finansowaniem własnym, a z salonu, inna marka.
@ojaadaj20: mam pytanie do ciebie. mam działalność. myślę o zakupie używanego auta, powiedzmy z 2013 roku. chciałbym go wziąć w leasing operacyjny. jak to zrobić jeżeli mam już jedno na oku i sprzedaje go osoba prywatna?
@kordian8 będzie ciężko z 2 powodów, w leasingu operacyjnym w większości firm wiek pojazdu plus okres leasingu nie może być dluzszy niż 10 lat tutaj auto ma już 9, a leasingu na rok nie ma możliwości dostać.
Drugi problem to auto od osoby prywatnej, gdzie akurat firma leasingowa, w której pracuje nie wyraża zgody na pojazdy od prywatnych dostawców
@kordian8: Maksymalny wiek auta wraz z okresem leasingu to 10 lat. Amortyzacja 20%, więc minimalny okres leasingu to 24msc. Gdyby auto było młodsze i zostało zakupione od osoby prywatnej to leasing operacyjny mógłbyś zrobić tylko w przypadku w którym zgodziłbyś się na doliczenie do jego wartości 23% VAT. Cena robi się wtedy zwykle zbyt wysoka, więc słusznym rozwiązaniem jest leasing finansowy na podstawie umowy kupna-sprzedaży czyt. VAT-MARŻA, gdzie jestes zwolniony z