Wpis z mikrobloga

Może i jestem techno-geekiem i estetą, może i przesadzam bo przecież najważniejsza jest wiedza i przekazywana informacja.
Ale do #!$%@?, wszyscy ci generałowie, specjaliści od geopolityki, militariów, działań wojennych od 3 tygodni są na językach wszytkich, prowadzą prężnie rozwijające się kanały na YT, występują w głównych wydaniach wiadomości, wypowiadają się o najważniejszych w tym momencie sprawach dla kraju. I nikt #!$%@? nie pomyślał, żeby zainwestować w mikrofon za 200 zł, jakąś kamerkę czy choćby nawet metr kwadratowy miejsca z ciekawym lub choćby neutralnym tłem, w którym możnaby spokojnie nadawać. Niemal każdy #!$%@? do laptopa i oglądamy ich z pozycji obciągajacego w przedpokoju xD
Nie mówię, żeby zaraz studio nagraniowe w domu budowali, ale chociaż zapewnienie minimum jakościowe do wystąpień publicznych mogłoby być zachowane, tym bardziej że taki zychowicz to ładnie już zarabia na patronite.
Ale czego ja wymagam, jak przez 3 lata pandemii żaden epidemiolog codziennie pojawiający się w tv nie był w stanie kupić sobie mikrofonu tylko darł ryja do smartfona, kręcąc się w pionie selfcamem xD

#zychowicz #wolski #bartosiak #wojna #ukraina
wcfilmowe - Może i jestem techno-geekiem i estetą, może i przesadzam bo przecież najw...

źródło: comment_1647771672CK73tybptCLXeG0Aj3WMj8.jpg

Pobierz
  • 15
@wcfilmowe: jak ludzie i tak oglądają i płacą to po co? Inna sprawa, że może właśnie tak ma być aby przeciętny widz mógł się lepiej identyfikować i widzieć, że oni rzeczywiście niezależni.
@wcfilmowe: to nasza taka bylejakość, niby garnitur możemy mieć super ale zawsze będzie coś typu brudne buty, za długie nogawki czy żółte zęby. Od najmłodszych lat nikt nigdy w naszym kraju nie przywiązywał dużej wagi do jakości i detali. Myślę, że jest to nasz największy narodowy problem, z którego wynikają wszystkie inne.
@Bratkello: jasne, przecież nie pisałem wszystkiego o Wolskim tylko o ekspertach ogólnie. Wolski ma mikrofon, ale nadaje z pokoiku dziecięcego, Zychowicz ma białą ścianę w tle, ale gada do laptopa i patrzy z góry jakbyśmy mu kija #!$%@? xD każdy ma coś nie tak, gdy wystarczyłoby minimum zaangażowania, żeby to zmienić.
żeby zainwestować w mikrofon za 200 zł,


@wcfilmowe: @derigen90: @znowu_musze_wymyslac Na tym polega patologia i to rujnuje 80% polskich podcastów że kupują wybombane mikrofony czy wręcz studyjny sprzęt, podsuwają pod same usta i później sapią, mlaszczą, nagrywają się dźwięki wsysanego powietrza, dźwięki rozklejających się ust. Koszmar. Długi czas podcast Warsaw Enterprise Institute taki był, od kiedy sie zaczęła wojna to Polityka Insight też ma taką patologie. Wysyłają nagrania do montażysty
@derigen90: akurat udźwiękowienie w polskich filmach to jest patologia od początku istnienia tego medium do teraz. Kiedyś dogrywano dialogi w postprodukcji co dawało lepszą jakość, ale wyglądało komicznie. Dzisiaj trzeba oglądać polskie filmy z pilotem w ręku, bo przy dialogach volume max, żeby cokolwiek zrozumieć, a przy foley lub muzyce trzeba przyciszać do połowy, bo #!$%@? xD w kinie gorzej, bo nie ma pilota.
@wcfilmowe nikt z nich nie kupi lepszego mikrofonu czy tam nie zaaranżuje miejsca do nagrywania.

Nigdy.

A wiesz czemu.

Bo im żony nie pozwalają i nie pozwolą.

Wielcy specjaliści, politycy i generałowie.

A żaden z nich swojego zdania nie ma.

No może ma w polityce, bo tylko tam mu żona pozwala mieć swoje zdanie.

I właśnie tak wyglądają nasze elity a przez to nasz kraj.
@wcfilmowe Najważniejsza jest merytoryka i to co można z tego wyciągnąć, ja osobiście w D mam jak wyglądają i co tam mają w tle. Zychowicz zaskakuje różnymi gośćmi, od Włodarczyk po Wolskiego i Bartosiaka, czy Specjalsów.
@wcfilmowe: uwagi w punkt, też mnie to drażni. Bartosiak w tym swoim "biurze" tak samo, laptopowa kamerka, trzaski i szumy. Osobiście pewne ich nagrania po prostu zacząłem omijać i słucham ich dopiero, jak są zaproszeni przez osobę z dobrym sprzętem.

da się zrozumieć co mają do powiedzenia czyli środki techniczne były wystarczające


@znowu_musze_wymyslac: no sęk w tym, że często wcale nie idzie zrozumieć, co mają do powiedzenia, szczególnie, jeśli słuchamy