Wpis z mikrobloga

Cześć. Mam takie pytanie odnośnie statusu paczki. O co chodzi z tym ZCPP i kiedy finalnie przesyłka zostanie zwolniona do doręczenia. Ten ostatni update jest dla mnie zagadką. Nigdy nie pojawił mi się w zagranicznym trackingu. No i najważniejsze. Jaka jest szansa na to ze będzie trzeba opłacić cło? Przyjdzie mi jakiś SMS, e-mail czy list?
#pocztapolska #tracking i może #aliexpress
Oshiko - Cześć. Mam takie pytanie odnośnie statusu paczki. O co chodzi z tym ZCPP i k...

źródło: comment_1647742278bCWVea00QUdVrVBp6c7zxO.jpg

Pobierz
  • 22
@bojesiewody: jak to opłacić? Jak przyjdzie kurier to wtedy zapłata czy w jakiś inny sposób?
Właściwie to przyjdzie jakieś info ile mam do zapłaty czy kurier przychodzi i mówi 8,50?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Oshiko: Będziesz miał na przesyłce i płacisz listonoszowi do ręki. Jak nie będzie cła to i tak 8,50 za to że poczta łaskawie stwierdziła że nie trzeba płacić.
A oczywiście listonosz nie ma terminala, sam jak pierwszy raz się na to nadziałem to w panice wyskrobywalem drobniaki z połowy chaty
@Piro3202: ehh,masakra. Czyli minimalnie zapłacę przynajmniej 8,50 co muszę przygotować. Maja jakieś takie okrągłe sumy np. 10, 20, 30 itp czy mogą naliczyć jakakolwiek opłatę? Jak nie będę miał pieniędzy to odbiór na poczcie czy w kolejny dzień będzie próba ponownego dostarczenia?
@rysownik: Paczka za jakieś 218 zł była.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Oshiko: Powiem ci że chyba zależy, od szczęścia, listonosz powinien mieć przy sobie jakąś forsę żeby wydać resztę. A z ponownym doręczeniem to raczej bym się nie łudził, to poczta polska w końcu, tyle plus że na miejscu mają już chyba wszędzie terminale.
@Piro3202: @Yudep: @rysownik: @bojesiewody: jeszcze tak zapytam przy okazji. Ktoś z was może wie ile czasu zajmie poczcie doręczenie tej przesyłki? Nadal jest status „Zwolnienie do doręczenia”. Czy to jest ostatni status przed doręczeniem, czy jeszcze może będzie coś w stylu „wydano do doręczenia”?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Oshiko: Chyba powinno być, ale niestety z tego jednego razu co miałem wyżej wymieniona przygodę z opłatami trackingu niestety nigdzie nie mam więc ciężko mi się określić
@rysownik: @Piro3202: Dobra, jest update na stronie USPS i trackitonline. Emonitoring nic nowego nie pokazuje ale dwie powyższe strony maja update ze opuściło „Międzynarodowe Centrum Logistyczne”. Dzięki za pomoc :D.
Jak się w twoim przypadku potoczyła sytuacja? Po jakim czasie od statusu ZCPP otrzymałeś paczkę?
Musiałeś opłacić coś dodatkowo przy odbiorze?
Sama mam obecnie przy paczce z LA za 150zl taka sytuację i zastanawiam się czy może jakimś cudem dotrze mi na jutro;D