Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się, czy jakkolwiek opłacalnym było by założenie konta w euro i trzymanie tam kasy. Przy założeniu że zarabiam w polsce średnią krają i bardzo mało wydaje, większość odkładam. Widząc aktualną inflację i ogólną sytuację na świecie trochę się boję o tą kase, wiem że to wiązało by się z kosztami ale chętnie poczytam opinie wykopowych ekspertów na temat tego pomysłu
#finanse #pieniadze
  • 8
  • Odpowiedz
@siewcanieczstychzamiarow: Jakąś niewielką część kasy trzymam na koncie w USD. Odkładałem na coś, ale ostatecznie plan nie wypalił, a kasa została tak odłogiem. W tym roku stuknie 10 lat. Kupowałem równo złotówkę taniej niż jest obecnie. To sam sobie odpowiedz czy było warto bo wg mnie tak średnio.
  • Odpowiedz
  • 0
@siewcanieczstychzamiarow: jeśli nie spodziewasz się euro po 10zł w ciągu 10 lat to raczej nie ma sensu, może ewentualnie jednorazowo zamienić i trzymać coś w okolicy 500-1000 euro żeby było na awaryjne czasy.
Resztę lepiej wrzucić na lokatę jak już banki podniosą oprocentowanie, ewentualnie obligacje albo jak jesteś gotowy na ryzyko to akcje.
  • Odpowiedz
@siewcanieczstychzamiarow:
Konto walutowe nic nie powinno kosztować, więc jedyne koszty to tak naprawdę prowizje wymiany, a w dzisiejszych czasach masz kantory internetowe gdzie są one imho niewielkie.
Jak dzięki temu będziesz się pewniej czuł to możesz trochę wymienić, no ale warto mieć na uwadze to, że dalej będzie Ci pieniądze zjadać inflacja, tylko w innej walucie :)
Co zatem robić? Zachęcam by poczytać blogi marciniwuc.com i inwestomat.eu, od sekcji "zacznij tutaj".
  • Odpowiedz