Wpis z mikrobloga

Mogę trochę #gorzkiezale?
Byliśmy dzisiaj z żoną w 4 salonach samochodowych, różnych marek. Mamy minimum jedno kryterium obligatoryjne, a dwa punkty są jako opcjonalnie, ale dobrze by były.

1. 3 x isofix z tyłu i zmieszczenie trzech pełnowymiarowych fotelików.
2. Automat
3. 7 miejsc.

Renault - nie spełnia punktu 1 i 3 (przestali produkować scenica i Espace)
Hyundai - tak samo
Dacia - punkt 1 w połowie (po wielkości auta wątpię by weszły tam 3 foteliki do tyłu), pkt. 2 nie spełniony tylko manual ale z LPG i ma 7 miejsc, cena full opcji około 90k
Ford - tylko jeden model (kiedyś były nawet 4) s-max, spełniający wszystkie punkty, ale cena około 180k, dostępność to 9 miesięcy, silnik tylko 2.5 benzyna z hybrydą.

Z aut dostępnych na rynku kojarzę tylko dwa, które są warte sprawdzenia - c4 spacetourer i pug 5008.

Chyba faktycznie będę myślał o zmianie na amerykańca. Nawet 4 isofixy z tyłu i bagażnik przy jeździe na 7 osób.

Ewentualnie jeszcze hyundai staria, ale to zakup nowego u Niemców. Z drugiej strony jest to tak brzydkie auto, że aż rzygać się chce.

#samochody #motoryzacja #niepopularnaopinia #tatacontent #dzieci #rodzicielstwo
  • 16
  • Odpowiedz
@soadfan: isofixy powiadasz... czyli jeszcze nie wiesz :) pchasz się w półśrodki. Podpowiem dwa tematy Vito i transporter, i masz z głowy za 10 lat. Tego sprzętu nie zajedziedziesz, a i to wygodne i komfortowe jest do tego milion dostępnych modyfikacji. Spokojnie 5 rowerów załadujesz na haku, a i przyczepkę uciągniesz, a i bagażnik na dachu z drabinką da się ogarnąć. Do tego jakiś sedan na miasto.
  • Odpowiedz
@ciastko_maslane: z vagiem jest taki problem, że go nie lubię. Są po prostu nudne dla mnie. Co do drzwi przesuwnych masz rację. A! I jeszcze ważna wiadomość - je też przestali produkować.
  • Odpowiedz
@soadfan: przesuwne drzwi ma swietna dla rodzin kia carnival ale po tym jak mi 2x przesuneli dostawe odpuscilem. Fajna jest tez pacifica.

Z suvow to wiekszosc amerykańskich full size suv spełnia wymagania w tym nowe jeepy grand cheerokee i grand wagoneer. Ten pierwszy bedzie w europie zapewne.

Ja potrzebowalem od reki wiec kupilem partnerce to co bylo czy Aviatora. I ona i dzieciaki sa zadowolone.
  • Odpowiedz
@soadfan: z mniejszych to jeszcze sa previa i odyysey. Oraz dostepne teoretycznie w europie lexus nx Wersja L oraz genesis gv 80. Wszystkie poza precia sa dajne choc gonda ma dziwny design.

Do tego wszystkie duze azjatyckie suvy jak pilot, land crusier i ich mniejsze wersje.
  • Odpowiedz