Wpis z mikrobloga

W związku z licznymi problemami z zakupem ekogroszku i innych węgli na stronie sklep.pgg.pl podzielę się swoimi radami jak dokonać zakupu. Dla dwóch ton Karlika polowałem 5 ostatnich dni. Wczoraj udało się kupić. Nie miałem jeszcze tego węgla. Głównie paliłem Sztygarem pomarańczowym.

Najważniejszy punkt tej operacji, zakup robimy na raty. Są pewnie osoby którym udało się kupić na raz, począwszy od założenia konta do płatności lecz jest to prawie niemożliwe. Głównym winowajcom jest serwer i ilość chętnych.

1. Zakładanie konta. Zakładamy konto w czasie małego obciążenia serwera (unikamy godzin 17:45 do 19:30), wypełniamy wszystko co trzeba, łącznie z numerem dowodu. PESEL dopiero później przy składaniu zamówienia.
2. Dodajemy wybrany węgiel do koszyka. Można to zrobić tylko w czasie dostępności opału w przedziale czasowym 18:00 do 19:00 W tym czasie należy również wybrać ilość.
3. Logujemy się przed 17:45, w koszyku jesteśmy od 17:50, teraz trzeba odświeżać stronę i czekać na dostępność węgla. Odświeżamy koszyk nie stronę sklep.pgg.pl lub inne.
4. Gdy pojawi się dostępność węgla w koszyku, wybieramy cel zwolnienia z akcyzy, rodzaj przesyłki, adres powinie pobrać się z profilu konta. Przechodzimy do kasy.
5. Kasa, tu wybieramy adres do akcyzy (kopiujemy klikając przycisk lub wpisujemy ręcznie), wpisujemy PESEL, rodzaj płatności (zwykły przelew na e-mail przyjdzie druk przelewu) i klikamy kup.

Węgiel dodany do koszyka nie znika z niego nawet gdy nie uda się zakupić w tym dniu. Coś mogłem pominąć lub przesunąć pomiędzy koszykiem, kasą a płatnością. Nie należ się denerwować, kiedyś się uda. W mojej okolicy ekogroszek kosztuje już od 2,1k do 2,5k i są problemy z dostępnością. Kto chce niech wspiera handlarzy.

Mogą pojawiać się problemy ze źle załadowaną stroną, należy ją odświeżać do skutku. To samo trzeba zrobić gdy strona długo się wczytuje.

Nie korzystałem z żadnych skryptów, botów rozszerzeń itp. Przed zakupem wyczyściłem ciasteczka, wyłączyłem zbędne programy (np antywirus), zrestartowałem komputer. W zakładce tylko sklep pgg. Internet po kablu RJ45 do kompa, Vectra 450/50, ping 15 ms, laptop Lenovo Y580 z i3.

Powodzenia

#wegiel #ekogroszek #pgg
  • 2060
Mi się znowu udało kupić 2 tony pieklorza. 18:17 dodałem do koszyka. 18:40 złożyłem zamówienie. 18:45 nawet dodałem kolejną tone i też bym pewnie kupił ale wywaliło, że przekroczyłem limit dzienny. Po drodze koszyk -> kasa wywaliło mnie z 10 razy. Chyba też zwiększyli częstotliwość captcha bo wpisywałem z 20 razy dzisiaj.
generalnie to nie warto lecieć na kilka kart bo jak na jednej wam przejdzie do podsumowania zamówienia (koszyk/kasa) to przez odświeżanie reszty i tak wam wróci do koszyka, albo tylko ja tak miałem
U mnie jak w poniedziałek lajtowo kupiłem rodzicom dwie tony, to od wczoraj chcąc kupić dla reszty rodziny zupełnie nic się nie da zdziałać. Jeżeli chodzi o kilka kart - to prawda zupełnie nie warto. Ogólnie kupić się da - ale jest opór.
@Axtezim: Paliłem dotychczas Sztygarem pomarańczowym i jakimiś groszkami ze składu opałowego w workach no name. Przed Karlikiem kupiłem 0,5T groszku Medex Wesoła <29 MJ trochę w ciemno bo był w dobrej cenie i był dostępny. Opinie ma że się spieka i nie jest polecany. Trzymam się zasady kupuję różne groszki na sezon. Gdy występuje problem ze spiekami (oczywiście po dostosowaniu ustawień pieca) mieszam 2 rodzaje ze sobą. Karolinki nie miałem.