Wpis z mikrobloga

@Libertarianie: z Nestle jest ten problem, że dostarcza masę produktów dla niemowlaków bez których nie sposób się obejść. Kaszki, mleka następne, mleka zastępcze itp. Dla wielu po prostu nie ma alternatywy.
Sankcje sankcjami, ale zabieranie noworodką szans na przeżycie jest już trochę kontrowersyjne.
  • Odpowiedz
uzasadnij, jak bojkot konsumencki firmy współfinansującej ludobójstwo jest zidioceniem umysłowym?


@Libertarianie: Zidioceniem umysłowym jest nazywanie odmowy zaprzestania sprzedawania batonów w kraju który akurat wywołał wojnę wspieraniem ludobójstwa.

Wam się zupełnie skala pojęć pomieszała, do tego stopnia że istnieje istniej na niej tylko 0 i 10. Nie ma nic
  • Odpowiedz
@Amishia 3 razy ta sama osoba w 3 różnych miejscach to dużo. Z reguły jak jedna osoba powtarza się na zdjęciach z Ukrainy to są to zwłoki.
Nie wiem... Staram się brać informacje podawane przez Ukrainę jako nie do końca pewne.
  • Odpowiedz
@TheSilentEnigma: To jest konsumencka akcja informacyjna, parabola została zastosowana świadomie i jest powszechna w kampaniach społecznych.

Akcja jest dobrowolna, nikt kogo siłą nie zmusza ani nie okrada. Możesz się nie zgodzić z przekazem, jest relatywna wolność myśli, słowa i czynu.

Robię to za własne środki, poświęcam swój czas. Nie każdy jest zmuszony do wpłacania miliardów do budżetu reżimu prowadzącego ludobójstwo, inne firmy sobie poradziły, więc Nestle też może udawać że
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@eragonn14: ona była w obrębie tego samego miejsca - szpitala polozniczego.

W sensie rozumiem co masz na mysli, ale tu akurat jest spójne info :D
  • Odpowiedz
@Libertarianie: Ale rób sobie co chcesz. Masz do tego prawo, ale nie masz prawa pomawiać Nestle o udział w ludobójstwie bo to jest nadużycie pod względem co najmniej prawnym, a moim zdaniem również logicznym i moralnym.
Każdy ma prawo do swojego zdania, nikt nie ma prawa do ignorancji.
  • Odpowiedz
@TheSilentEnigma: Nikt nie pomawia Nestle o udział w ludobójstwie, tylko wytyka sponsorowanie ludobójstwa. Co jest prawdą pod względem prawnym, logicznym i moralnym. Każdy ma prawo do ignorancji, nawet Nestle, ma też prawo ponosić konsekwencje ignorancji.

To jest jeden z większych sponsorów tej wyprawy. Nawet jeśli ci się to nie podoba. Największy wpływ nie mają kit-katy tylko bycie gigantycznym pracodawcą.
  • Odpowiedz
To jest jeden z większych sponsorów tej wyprawy. Nawet jeśli ci się to nie podoba. Największy wpływ nie mają kit-katy tylko bycie gigantycznym pracodawcą.


@Libertarianie: Zgodnie z aktualnym prawodawstwem rosyjskim "zaprzestanie działalności" jest równoznaczne nie z nacjonalizacją zakładów bez odszkodowania i przejęciem wszelkich korzyści przez organy rządowe Rosji. Zdajesz sobie sprawę, z tego, że To zainwestowany kapitał a nie marka jest podstawowym źródłem wartości dodanej?

Mówiliśmy o moralności więc do niej się odnosiłem, pod względem ekonomicznym ten bojkot jest niczym rozwalenie własnego ipada przez tego kacapa z filmiku co tutaj jakiś czas temu latał. Już więcej sensu miałoby przelanie zysku na rzecz
  • Odpowiedz
@TheSilentEnigma: Kapitał i tak nie był bezpieczny od nacjonalizacji w takim ustroju, od dawna grożono śmiercią zagranicznym dyrektorom i ostro szantażowano prywatne firmy. Takie ryzyko znali i akceptowali w imię zysków. Interesy z gangsterem teraz im wyjdą czkawką tak czy inaczej.

Czy Putin ma prawo popełnić przestępstwo? Hmm, przede wszystkim z wolnością wyboru musi iść odpowiedzialność. Ignorancja to brak wiedzy, a nie świadome lekceważenie, więc to ludobójstwo by się nie
  • Odpowiedz
@Libertarianie:

Nie odrzucam racjonalnego obiektywizmu. Ta kampania społeczna ma działać na emocje i empatię, ale podstawy ma racjonalne.

Czy Putin ma prawo popełnić przestępstwo? Hmm, przede wszystkim z wolnością wyboru musi iść odpowiedzialność. Ignorancja to brak wiedzy, a nie świadome lekceważenie, więc to ludobójstwo by się nie mieściło.


"Jakie przestępstwo? Ja np. nie widzę tam żadnego przestępstwa. Może jestem ignorantem, ale mam do tego prawo, jak sam stwierdziłeś. Dlaczego moja ignorancja miałaby być gorsza
  • Odpowiedz
Wątpię, to by się obiło o międzynarodowe trybunały i kolejne sankcje.


@Libertarianie: Jakie kolejne sankcje? Już teraz jest opór przed kolejnymi sankcjami na zachodzie, bo nikt nie wie co miałoby z nich wynikać. To primo. Po drugie, poczytaj sobie jak to było z trybunałami w przypadku podobnych akcji w Wenezueli, ile to trwało itd.
Po trzecie, nie będzie żadnej nacjonalizacji tylko "zarząd komisaryczny do czasu rozwiązania sytuacji", jak to zostało sprytnie nazwane. Albo w opcji alternatywnej formalny wykup przez ruskich za psie grosze, bo korpo nie lubią trzymać zamrożonego kapitału przez 15 lat.

Jeśli mam podać kontr przykład sensownych sankcji to jest nim wprowadzane właśnie embargo na wyroby hutnicze
  • Odpowiedz