Wpis z mikrobloga

Leasing. W Polsce jeżdżą droższe fury, mało która kupiona za gotówkę. Dziś możesz mieć super fure za 1500-2k miesięcznie :)


@RafDan: 1.5mln zł po 1500zł to wyjdzie jakieś 1000 rat czyli 83 lata. I to zakładając, że leasing jest 0% (a takie nie istnieją). Widać, że wiesz o czym mówisz...
Chyba, że za super furę uważasz Skode, to wtedy rata 1500zł to jakies 8 lat.

Skąd u ludzie się bierze przekonanie,
@MtEverest: Jasne, ja nigdzie nie twierdzę że biednego będzie stać, i topowe fury takie jak ten kosztuje dużo więcej. Pełna zgoda i świadomość. Zwracam tylko uwagę, że nie potrzeba wyłożyć 1.5m od ręki żeby takim autem jeździć.

Skąd u ludzie się bierze przekonanie, że jak w leasingu to jest praktycznie za darmo


@kowad: Nie wiem, ale zastanawiam się dlaczego ludzie w 2022 nie potrafią czytać ze zrozumieniem.
Dziś możesz mieć super fure

...

1500-2k miesięcznie :)

@RafDan: TAK PANIE JANUSZKU, WE LYZYNGU NA FYRME CZYLI JAK KRADNIESZ JAKO PRYWACIORZ (bo o tym zapomniałeś wspomnieć), TO PRAWIE ZADARMO MOŻSZ MJEĆ TAKIE FURY ŻE HEJO BAJLANDO PIKO BELO

BMW 518d Limuzyna

LINIA PODSTAWOWA

205 200 ZŁ

2145 zł miesięcznie netto

2639 zł miesięcznie brutto


BMW M8 Coupé

Od 848 600 zł

12 738 zł mies. brutto

CHOLIBKA MUSISZ WIĘCEJ KRAŚĆ
@RafDan: @derigen90:
Do raty leasingu w wys 15k/miech trzeba jeszcze dodać ubezpieczenie OC/AC/GAP wiec przy tej wartości auta płacisz ok 30k rocznie. Po 3 latach leasingu musisz auto wykupić za 500k pln.

Ludzie to naprawdę są głupi, jak myślą ze samochód na leasingu to tanioszka i każdy jeździ sobie top furami za 1/10 ceny xD

Nikt normalny, nawet bogacz nie kupuje aut za gotówkę bo się to po prostu nie
@shuukre: od dłuższego czasu rozglądam się za czymś i biorę pod uwagę leasing, kredyt lub wynajem, bo za gotówkę nie chcę. Ale dla osób prywatnych leasing wiadomo jest jaki jest.
Wynajem wydaje się być całkiem atrakcyjny, bo praktycznie interesuje Cię tylko paliwo, a resztę (oc+ac, serwis, opony) masz już wliczone w co miesięczną ratę.
No ale tutaj pojawia się problem. Bo praktycznie zaczynając od tysiaka wzwyż, mamy do wyboru jakieś bieda
@RafDan: no akurat za fure warta 1,5mln Leasing wynosi znacznie wiecej. Za 2k netto miesiecznie to sobie mozesz wziac z klasy premium np Audi A4 i to tez w dosc ubiogim configu
@derigen90: Ja polecam leasing ale samochodów używanych, 2-5 letnich :) Rok temu zamawialem w Arvalu nowe CLA35 ale samochód zamiast 3miesiefy miałbyc gotowy za 12 wiec olalem to i kupiłem 3letnje C43 - raz ze sporo taniej, dwa ze samochód jest mój, a trzy na tyle fajnie się nim jeździ i i jest praktycznie jak nowy (30k km) ze pojeżdżę nim jeszcze sporo lat. Wynajem długoterminowy jest spoko, ale jesteś do