Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki,

przymierzam się do zakupu hostingu i na dniach będę musiał coś wybrać, niestety nie za bardzo się na tym znam i nie wiem jaki jest mi potrzebny na tę chwilę. Mam stronę o filmach opartą na wordpressie, będzie dość dużo artykułów i zdjęć. Na razie komentarze zrobione wtyczką Disqus, więc przez najbliższe parę miesięcy nie będę myślał o tworzeniu kont użytkowników. Nie prowadziłem jeszcze nigdy swojej strony, więc trudno mi przewidzieć liczbę odwiedzających, planuję na razie "rozreklamować" stronę wśród znajomych i za pomocą reklam facebooka, więc może po jakiś 2 miesiącach będzie z 1-2 tysiące polubień na fb (przepraszam, że ale tak to obrazuję, ale nie umiem nawet w przybliżeniu przewidzieć ile będzie odwiedzin dziennie, ilu unikalnych użytkowników itp.). Potrzebuję jakiegoś hostingu, który to uciągnie i nie będzie się nic zacinać w razie zwiększonej liczby odwiedzin.

Możecie mi polecić jakąś firmę i w miarę konkretny hosting? Na razie zainteresowałem się trochę ovh, bo parę razy spotkałem się z dobrymi opiniami na wykopie. Na ich stronie przeczytałem, że w trakcie hosting można wymienić na inny (mam nadzieję, że nie jest to bardzo problematyczne). Ale kompletnie nie wiem co by było dla mnie dobre i co wybrać żeby nie przepłacać:P #serwer #serwery #hosting #ovh #wordpress #webdev
  • 12
@GoonSquad: hosting wymienić na inny można w każdej firmie, ja z ovh doświadczeń nie mam, linuxpl.com polecam omijać bo mojego znajomego ładnie w ch.. zrobili, swoje graty trzymam na unixstorm.org i mogę smiało polecic, trzeci rok już mam u nich swoje śmieci i może raz były jakieś problemy techniczne, które zniknęły po 15 minutach :)
@GoonSquad: www i vps są przeznaczone po prostu do innych rzeczy, vps możesz użyć też do www ale to trochę bez sensu, dopóki nie chcesz stosować jakichś specjalistycznych rozwiązań.

Co do przeniesienia - to już zależy od usługodawcy/hostingowca.
@dzemo: ahoj, a jak ten blink.pl, się sprawuje. Bo szczerzę mówiąc 2 razy już się przenosiłem, i muszę coś znaleźć na stałe na joomlę 2.5, serwis nie mój, ja go tylko wykonałem, i teraz zarządzam.
@Cilthal @dzemo W blink.pl kontakt z BOK jest dość trudny, ale poza tym nie mam zastrzeżeń. Właśnie zaraz mi pyknie rok z blink.pl i nie miałem ani jednego problemu. 99,99% czasu uptime, częste aktualizacje serwerów i poprawki, prace konserwacyjne celowo w godzinach typu 3-4 nad ranem. Jednym słowem bierz i się nie zastanawiaj.