Wpis z mikrobloga

Mieszkajac w Polsce od kilku miesiecy zauwazylem, ze jedynym problemem polskiego rynku #nieruchomosci jest tak naprawde to, ze sporo Polakow po prostu duzo oszczedza i ma potezne zasoby oszczednosci na kontach co jest rezultatem rozgrzanej do czerwonosci gospodarki polskiej (w tym rynku pracy).

W #uk wiekszosc znajomych (my rowniez) nasze zarobki wydawalismy na biezace rachunki, kredyt hipoteczny, kredyt na samochod, jakis wyjazd za granice od czasu do czasu, ciuszki, sprzet, itp. Takie nieco beztroskie zycie, ale bez odkladania pieniazkow na czarna godzine czy na inwestycje.

Zaryzykuje stwierdzenie, ze w wielu zawodach w Polsce jest lepiej niz w UK. Czekam na sprowadzenie mnie na ziemie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wpiszdupy
  • 37
Majątek Polaków jest głównie w nieruchomościach, ale żeby go upłynnić trzeba sprzedać komuś kto dostanie kredyt.


@mickpl: Czy ja wiem, Z najblizszego kregu znajomych/rodziny, zdecydowana wiekszosc ma te 150-300 tys. zl na koncie. Cos niewyobrazalnego w UK gdzie wiekszosc zyje z miesiaca na miesiac.
@PowrotnikPolska: nie ma u nas jeszcze zachodniej kultury konsumpcjonizmu. Ona troche jest w duzych miastach wsrod mlodych, ale kielkuje. Wg mnie to stad.

Fakt, ze Polacy maja duzo na kontach - dlatego PiS tak bardzo chcual sie do tego dobrac poprzez inflacje, co mowili wprost od poznej wiosny 2021.

Ale to jest efekt ostatnich lat rozdawnictwa - czesc stymulowala gospodarke, a czesc szla na konto. Dodaj do tego pieniadz kreowany w
@PowrotnikPolska: A może po prostu wiele ludzi robi ludzi w konia. W tym kraju to jest nagminne, że ktoś zleca Ci robotę, a potem po wykonaniu roboty jakie 30 tys. Mogę dać 10 tys. i weź mi pan spadaj z budowy, bo policję wezwę.


@nophp: W sensie w którym kraju?
@tptak: ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Jakieś 20% domów w tym kraju to typowe domy, gdzie nikt nigdy nie widział pieniędzy za ich postawienie, bo albo sam właściciel pojechać w ciula lub wykonawca nie zapłacił podwykonawcą, ale o tym w tym kraju się nie mówi i szczególnie Ci co robią takie przekręty nie
@kaaban: W Polsce, ale w UK, czy Szwecji jak trafisz na swojego to też duże szanse, że Cię wyrucha. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@nophp: W Polsce podpisujesz umowe na kwotę X a potem odbiorca udaje że nie było tematu? Z podpisana umowa?
@tptak: ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Jakieś 20-144809128omów w tym kraju to typowe domy, gdzie nikt nigdy nie widział pieniędzy za ich postawienie, bo albo sam właściciel pojechać w ciula lub wykonawca nie zapłacił podwykonawcą, ale o tym w tym kraju się nie mówi i szczególnie Ci co robią takie przekręty nie chcą
W Polsce, ale w UK, czy Szwecji jak trafisz na swojego to też duże szanse, że Cię wyrucha. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@nophp: najmocniej przepraszam, wprowadziłem nieporozumienie. Odnosiłem się do Twojego przypinania etykietki Polakom zagranicą