Wpis z mikrobloga

Murki, w bardzo dużym skrócie, włączyłam laptopa i podłączyłam do niego tablet graficzny jak to robię zawsze. Zauważyłam, że system się trochę zacina, więc uruchomiłam go ponownie. Komputer nie włączył się normalnie, bo wyskoczyło mi naprawianie błędów na dysku czy coś w ten deseń, nie pamiętam dokładnie formułki. Później powiadomienie, że nie udało się włączyć systemu i wywaliło mnie do menu z restartem do stanu początkowego. Próbowałam coś zdziałać i starałam się naprawić problem za pomocą wiersza polecenia, odinstalowałam aktualizacje, jednak nic to nie dało, za to wyskakuje mi teraz coś takiego jak w załączonym screenie. Jestem nastawiona na to, że czeka mnie format, ale może ktoś widzi jakieś światełko nadziei i format będzie zbędny? Czy ten błąd mógł być spowodowany podłączeniem tableta? A może sterowniki do niego coś namotaly? Sorry, jeśli napisałam chaotycznie, ale jestem sfrustrowana i do tego śpiąca, więc mózg już trochę słabiej mi pracuje. #windows10 #informatyka #programowanie #programista15k #kiciochpyta #hakier
Pobierz szatkownica - Murki, w bardzo dużym skrócie, włączyłam laptopa i podłączyłam do niego...
źródło: comment_1647562862PPjhvCA82cuMZlypliuul2.jpg
  • 8
@szatkownica: sprawdź w BIOSie czy się nie zresetował, bo błąd 7b to błąd powiązany z dyskiem, często występuje jak tryb dysku się przełączy np z AHCI na Compatible, podobnie może się dziać przy wyłączeniu UEFI. Ale może też być tak że to po prostu błędy na dysku. Problem z podanym plikiem wskazuje z kolei na ELAM (Early Launch Anti-Malware Driver), co również może mieć powiązanie z resetem BIOSu, oczywiście nie musi
@szatkownica jeżeli jest szansa na uruchomienie trybu awaryjnego celuj w kopie zapasową. W zależności od wersji windy, co jakiś czas os powinien robić taką. Przywrócenie do kopii zapasowej powinno pomóc.
Jeśli oczywiście to nie wina #!$%@? biosu