Wpis z mikrobloga

Wiele osób zastanawia co się stało z Emilem Czeczko. Główna narracja to taka, że ktoś pomógł mu w samobójstwie, takie same opinie krążą po #ruskiwypok

Doskonałe przypomnienie dla wszystkich sług wąsatego reżimu.

Tak się dzieje, gdy osoba nie jest już potrzebna.


Ale nie tylko wśród szaraków, Rosyjski politolog Andriej Suzdalcew skomentował śmierć w Mińsku polskiego dezertera Emila Czeczki.

„Już pod koniec 2021 roku było jasne, że historia z Czeczkiem brzydko pachnie i jest prowokacją ” – pisze Suzdalcew –

„Wycisnęli z polskiego dezertera wszystko, co było potrzebne do wojny informacyjnej i już nie był potrzebny . ”


Chciałam trochę pogrzebać co się działo z Emilem w ostatnim czasie, w komentarzach postaram się wrzucić chronologicznie co udało mi się znaleźć o nim w mediach. Może ktoś wyciągnie z tego jakieś ciekawe wnioski.

W lutym pojawił się jego wywiad w białoruskim sputniku, gdzie ubolewał nad tym, że nie będzie mógł wrócić do Polski. Powiedział, że jest gotów ponieść karę, ale tylko razem z byłymi kolegami, chciałby budować swoje życie jako zwykły człowiek.

Zdaniem byłego żołnierza, jeśli ktoś uzna, że on też jest odpowiedzialny za to, co się stało, jest gotów wziąć na siebie odpowiedzialność. Jednak jego najważniejszym marzeniem był powrót do ojczyzny.


#emilczeczko #bialorus
Zmorka - Wiele osób zastanawia co się stało z Emilem Czeczko. Główna narracja to taka...
  • 57
  • Odpowiedz
Czytanie komentarzy pod tym filmikiem to jest inne uniwersum! serio.


@Zmorka: kuhwa, wykreowane w oparach zabużańskiej propagandy obrazy Polski za każdym razem wyglądają jak jakieś polityczne fan-fiction autorstwa 15-latka, któremu za mocno siadła Trylogia XD Polska ledwo powstrzymuje swoje imperialne ambicje, najchętniej to umieścilibyśmy wschodnią granicę na Smoleńsku, Polscy żołnierze aż przebierają nogami na myśl o braniu Rosjan/Białorusinów w jasyr, a przy polskich służbach specjalnych Kidon to co najwyżej klub małego
  • Odpowiedz
  • 3
@Zmorka Jak chcecie się dowiedzieć co się z nim stało to wróćcie sobie do opisów tuż po jego ucieczce. Wyszło przecież na jaw że facet miał wcześniej problemy, w zasadzie powinien zostać wydalony, ale rozeszło się po kościach. Nikt z nim służby nie chciał pełnić, bo się bali co #!$%@?. Chłopak miał nie po kolei w głowie, Bialorusini zrobili z nim co chcieli, a potem nikt mu nie musiał pomagać żeby się
  • Odpowiedz
Na stronie Mińska prawda pojawił się artykuł o tytule "Samobójstwo, czy odwet? Rozmawialiśmy ze znajomymi Czeczki o możliwych przyczynach jego śmierci"

Najpierw pojawia się kilka suchych faktów, potem:

Na Białorusi interesy Czeczki reprezentowało Systemowe Centrum Praw Człowieka. W szczególności w styczniu Centrum pomogło byłemu polskiemu żołnierzowi wysłać oświadczenie do Trybunału Haskiego w związku z wydarzeniami na granicy białorusko-polskiej, a w lutym Centrum oficjalnie wysłało pismo do biura Wysokiego Komisarza ONZ w sprawie
  • Odpowiedz
Na bank był pilnowany 24/7 Białoruś jest totalnie państwem policyjnym (bardziej niż Rosja) byłem 2 razy na Białorusi za każdym razem +3tyg. Musiałem praktycznie co tydzień meldować na milicji miejsce swojego pobytu. Wojskowych pełno na ulicach większych miast. A najlepsze jest to że jak za drugim razem starałem się o wizę to dzwonili z konsulatu do mojej Mamy by potwierdzić "moją wersję" czemu tam znowu jadę XD a miałem w tamtym czasie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@sfermentowany: jeśli miałabym opisać moja wersję wydarzeń to najbardziej pasuje mi opcja, że w Polsce miał przewalone. Kłopoty z prawem, może groziła mu odsiadka, więc wpadł na taki nie za sprytny plan, że coś tam sobie wymyśli o złych Polakach, a na Białorusi się nim zaopiekują, w końcu sąsiedzi, klimat i mentalność podobna, jakoś to będzie. No i w rzeczy samej został bohaterem. Pamiętam, że zaczęło się od narracji, że widział
  • Odpowiedz
@szybki_zuk było to prawie 10 lat temu :p powyżej 3 czy 6 dni musiałem byc zameldowany u lokalsów i wypełnić kwitek na milicji (jak korzystałeś z turystycznie to ogarniali za Ciebie na hotel chyba)
  • Odpowiedz