Wpis z mikrobloga

Wiele osób zastanawia co się stało z Emilem Czeczko. Główna narracja to taka, że ktoś pomógł mu w samobójstwie, takie same opinie krążą po #ruskiwypok

Doskonałe przypomnienie dla wszystkich sług wąsatego reżimu.

Tak się dzieje, gdy osoba nie jest już potrzebna.


Ale nie tylko wśród szaraków, Rosyjski politolog Andriej Suzdalcew skomentował śmierć w Mińsku polskiego dezertera Emila Czeczki.

„Już pod koniec 2021 roku było jasne, że historia z Czeczkiem brzydko pachnie i jest prowokacją ” – pisze Suzdalcew –

„Wycisnęli z polskiego dezertera wszystko, co było potrzebne do wojny informacyjnej i już nie był potrzebny . ”


Chciałam trochę pogrzebać co się działo z Emilem w ostatnim czasie, w komentarzach postaram się wrzucić chronologicznie co udało mi się znaleźć o nim w mediach. Może ktoś wyciągnie z tego jakieś ciekawe wnioski.

W lutym pojawił się jego wywiad w białoruskim sputniku, gdzie ubolewał nad tym, że nie będzie mógł wrócić do Polski. Powiedział, że jest gotów ponieść karę, ale tylko razem z byłymi kolegami, chciałby budować swoje życie jako zwykły człowiek.

Zdaniem byłego żołnierza, jeśli ktoś uzna, że on też jest odpowiedzialny za to, co się stało, jest gotów wziąć na siebie odpowiedzialność. Jednak jego najważniejszym marzeniem był powrót do ojczyzny.


#emilczeczko #bialorus
Zmorka - Wiele osób zastanawia co się stało z Emilem Czeczko. Główna narracja to taka...
  • 57
6 lutego pojawił się tylko szczątkowy wpis, że:

„Emil Czeczko czuje się świetnie, spędziliśmy pół dnia w DANA Mall, wiele osób mogło nas zobaczyć, trochę zaktualizowaliśmy naszą garderobę, szykujemy się do konferencji (wcześniej prawnik Czeczko złożył wniosek do Trybunału Haskiego – Sputnik) Tak, Emil ma ochotę uczyć się rosyjskiego – powiedział Belakow.

Kim jest Belakow? Oficjalnym miejscem pracy Dmitrija Belakowa jest Ośrodek Badań Perspektyw Integracji państw członkowskich EUG, jest on wymieniony jako
Zmorka - 6 lutego pojawił się tylko szczątkowy wpis, że:
 „Emil Czeczko czuje się świ...

źródło: comment_1647539794v8fWbJRgaebJiBEcbYjEqj.jpg

Pobierz
22 luty wpis z VK Belakowa:
Emil Czeczko w biurze "Systemu Praw Człowieka".

"Interesuje mnie następujące pytanie, dlaczego Ambasada RP w Mińsku nie chce się ze mną porozumieć i dlaczego nie interesuje jej ani mój los, ani moje zeznania dotyczące sytuacji na granicy. W najbliższym czasie zamierzam osobiście skontaktować się z ambasadą i uzyskać odpowiedzi na wiele pytań! Ja się niczego nie boję, jestem Żołnierzem Polskim i patriotą!".
Zmorka - 22 luty wpis z VK Belakowa:
Emil Czeczko w biurze "Systemu Praw Człowieka"....

źródło: comment_1647539866Xyc7WXjySMo9Hfa5X9s6Tl.jpg

Pobierz
Co teraz po śmierci Czeczki? W socialach wre od opinii, że to polskie służby popełniły mu samobójstwo, bo był niewygodnym świadkiem. 2 godziny temu Belakow dodał wpis na swoim VK:

Emil Czeczko na zawsze pozostanie w pamięci jako bojownik o Prawdę i Sprawiedliwość! Bojownik przeciwko rasizmowi i neonazizmowi... Swoim czynem otworzył oczy społeczności światowej na straszliwe zbrodnie, w których musiał stać się wspólnikiem!

Wszyscy widzieliśmy oczy tego faceta... Nie było w nich
@Zmorka no cóż. Szkoda człowieka, tym bardziej że z perspektywy interesu narodowego wiele krzywdy nam nie zrobił (pomijam to że #!$%@?ł matkę), bo jego historię były tak naciągnane że ja prld.

Biorąc pod uwagę ten ostatni wywiad w sputniku być może faktycznie po prostu chłopak pękł, jak sobie uświadomił że w Polsce nie ma czego szukać.

Dzięki, bo on rzuca mi nieco inne światło na tę sprawę.

Szczerze mówiąc wolałbym więcej wpisów
@Zmorka ciężko mi uwierzyć w jego samobójstwo. Na bank był pilnowany 24/7 Białoruś jest totalnie państwem policyjnym (bardziej niż Rosja) byłem 2 razy na Białorusi za każdym razem +3tyg. Musiałem praktycznie co tydzień meldować na milicji miejsce swojego pobytu. Wojskowych pełno na ulicach większych miast. A najlepsze jest to że jak za drugim razem starałem się o wizę to dzwonili z konsulatu do mojej Mamy by potwierdzić "moją wersję" czemu tam znowu
ciężko mi uwierzyć w jego samobójstwo. Na bank był pilnowany 24/7


@NordAzazel: no w mieszkaniu, czy gdzie go tam wsadzili pewnie go nie pilnowali, bo i po co. On nie miał gdzie #!$%@?ć, nie znał języka, poopowiadał brednie o ludobójstwie i nie wiem czy był jakkolwiek przydatny. No może w przyszłości do odkopania tej historii. Już szybciej uwierzyłbym, że oświadczyli mu, że jest ochotnikiem na wyjazd na Ukrainę xD.

Sam jestem
@Zmorka: 3 czy 4 miesiące wytrzymał na Białorusi, i tak dużo, psycha mu siadła. Słuchał takich Jacków Wilków i Korwinów finansowanych przez Kreml to wjeżdżając tam myślał, że to raj na ziemii i zaraz założy firmę z paróweczkami i po miesiącu będzie mieć 100 pracowników i całą sieć a rzeczywistość okazała się inna - państwowe firmy, kolesiostwo, zupełny brak perspektyw do życia i terror.
UPDATE
Oświadczenie Belakowa.
W skrócie to u Emila psychicznie było ok, pierogi mu przynosili było zajebiście, ale trybunał haski go olewał, Polacy łącznie z politykami chcieli go rozstrzelać, dostawał pogróżki. Biedny bohater, wszyscy teraz nad nim płaczą, co te polskie faszysty z nim zrobiły za to, że głosił prawdę.

Czytanie komentarzy pod tym filmikiem to jest inne uniwersum! serio.

"Polacy posprzątali po sobie"

"Musimy wziąć przykład z Polaków!!! Posprzątać po naszych uciekinierach
Zmorka - UPDATE
Oświadczenie Belakowa. 
W skrócie to u Emila psychicznie było ok, p...
Emil Czeczko na zawsze pozostanie w pamięci jako bojownik o Prawdę i Sprawiedliwość! Bojownik przeciwko rasizmowi i neonazizmowi... Swoim czynem otworzył oczy społeczności światowej na straszliwe zbrodnie, w których musiał stać się wspólnikiem!

Wszyscy widzieliśmy oczy tego faceta... Nie było w nich kłamstwa ani oszustwa. Było w nich widać ból. Ból sumienia z powodu popełnionych morderstw...

Śmierć Emila jest ostatnim dowodem, jaki był w stanie dostarczyć w sprawie ludobójstwa i rasizmu polskich
@Niemamwiedzy Wiele krzywdy nam nie zrobił? Poczytaj komentarze pod jego filmikami na YouTube. Białorusini święcie wierzą, że Polacy mordowali uchodźców przekraczających granicę. Mają go za bohatera, który przeciwstawił się nazistowskiemu rządowi polski, a teraz uważają, że Polacy go zabili bo był niewygodny świadkiem. Ja osobiście jestem przerażony tym co tam przeczytałem.
@rogueone przecież ci ludzie są tak przesiąknięci ta propagandą że jakbyś tam postawił przed nimi psa który zacząłby szczekać, to ci by uwierzyli że pies szczeka faszystowskie hasła bo tak powiedziała telewizja. Z perspektywy wewnętrznej propogandy czeczko był niepotrzebny, bo to samo można było osiągnąć tańszymi metodami.

Wartością Czeczki dla Białorusi i kacapow od samego początku było to że mógł nasrać do naszego gniazda na arenie międzynarodowej narzucając pewna narrację. Przeszarżowali i
@Niemamwiedzy A w jaki sposób mógł coś zrobić na arenie międzynarodowej skoro nic z jego rewelacji nie miało miejsca? Tu chodziło o u twierdzenie zwykłych Białorusinów i Rosjan o tym, że Polska jest zepsutym Nazistowskim krajem, takim jak Ukraina. I to się im udało. Emil jest tam bohaterem, który zginął za prawdę która głosił.