Wpis z mikrobloga

Moim zdaniem UE nie powinna udzielić Polsce pomocy w kwestii uchodźców z Ukrainy.
Tak w ramach sprawiedliwości dziejowej. My w 2015 się wypięliśmy, to teraz powinniśmy ponieść konsekwencje polityki egoicjonizmu.

Wiem, że to mocne słowa, które bolą, ale może gdy Polacy chociaż raz zostaną potraktowani tak jak traktują innych, to coś zmienią w swoim podejściu w kwestii solidarności z innymi krajami UE.

#takaprawda #wojna #ukraina #bekazpisu #bekazkonfederacji
  • 51
@PrzeKomentator: ci ludzie polecieli na Białoruś. Do kraju, w którym nie było prowadzonych żadnych działań wojennych. Ponadto jasnym było, że Łukaszenka gra na destabilizację Polski sprowadzaniem tych migrantów i gdybyśmy ich przyjmowali - oni nigdy by się nie skończyli. Z dzisiejszej perspektywy wojennej widać, że Polska podjęła w większości dobre decyzje blokując napływ migrantów.
Skoro i tak nie chcieliby tu zostać, to jaki był sens relokacji?


@Flutter_M_Shydale: Na szybko chociażby:
- odciążenie krajów, do których imigranci przybywali (głównie Grecja, która też nie była na to przygotowana),
- zmniejszenia pierwszego szoku dla najbardziej obleganych docelowo miejsc (duże miasta we Francji i Niemczech),
- nie było chętnych do ich przyjęcia spoza UE,
- budowanie wizerunku Polski jako partnera,
- budowanie wspólnoty,
- późniejsze skorzystanie z zasady "odwdzięczania
@PrzeKomentator: o nie #!$%@?. Przeczytalem ze Putin lepszy od Kaczora. Juz jestem pewny ze jestes ruska putinowska #!$%@?. #!$%@? stad


@corryand: poczytaj sobie wczorajsze i przedwczorajsze wpisy wykopowiczów. Wszyscy kibicowali Putinowi by odstrzelił kaczora. Taka prawda. To ja jestem w większości, a Ty w mniejszości.
@PrzeKomentator: W 2015 roku nikt nie wierzył, że 500+ naprawdę zostanie przyznane. Ostatnim wydarzeniem przed wyborami była decyzja Ewy Kopacz o przyjęciu 7 000 migrantów i przystąpienia do mechanizmu automatycznej relokacji. Za swoją głupotę PO zapłaciła wysoką cenę i nie podniosła się do dziś. Jeśli będziecie korzystać z tej retoryki, przegracie po raz kolejny.
Swoją drogą, z kim my dyskutujemy ( ͡º ͜ʖ͡º)


@stratego: Faktycznie, marny troll, prowokator. W opisie konta: "Polak, Patriota, Chrześcijanin. Dobro ojczyzny jest dla mnie najważniejsze", a komentarze nie lepsze.
Odradzam karmienie.

@brajanek95:

I choć nie znoszę PiS to jak nie przestaniecie tak *** to na nich zagłosuję

No jasne, że nie znosisz, ale chociaż płacą w złotówkach, a nie rublach tygodniowa zielonko XD

dosyć
Skoro tak twierdzisz, to tam zamieszkaj a Polskę zostaw w spokoju. Będziesz wreszcie europejczykiem w Europie. Znasz powiedzenie "nie uszczęśliwiaj nikogo na siłę". No to wciel je w życie. Tobie płacą za to w euro jak widać. Lepiej się ustawiłeś.
Kopacz chciała zrobić z Polski Afrykę central


@brajanek95: Tak, tak, Kopacz chciała zrobić z Polski Afrykę central za pomocą 7 tys czy 12 tys uchodźców (tyle mniej więcej ile jest obecnie w hali PTAK Expo w Nadarzynie). Uchodźców z Syrii. SYRII.

Rozmów się poważnie ze swoją nauczycielką przyry jak ją spotkasz, bo baba cię oszukała. Matematyczka też się nie popisała, bo ewidentnie nie rozumiesz zupełnie liczb.

Niech zgadnę: głosowałeś w 2015
Tak, tak i tylko te siedem tysięcy by przyjechało i ani jednego więcej. I wyłącznie z Syrii. Angeli Merkel zależało żeby Polska przyjęła tylko siedem tysięcy, to by naprawdę odciążyło Niemcy. Na tym by się skończył temat. Gadaj zdrów, towarzyszu. Od tego czasu przecież wyrosło już nowe pokolenie naiwniaków, może się nabiorą.
nie wiadomo czy są z ukrainy


@PrzeKomentator: XDDD Pewnie, wygląda jak kobieta, gada jak Ukrainka, ma ukraiński paszport i dokumenty tożsamości, ma też dziecko które też mówi po ukraińsku, nie może być to więc nic innego jak tylko... terrorysta z bliskiego wschodu, który chce wysadzić Polskę i zainstalować gejów XDD