Wpis z mikrobloga

Ciekawostka przyrodnicza - na OLX od niedawna pojawia się sporo fajnych ram od Rose i Canyon. Obserwuję kategorię od pół roku i dawno czegoś takiego nie było. Trochę zacząłem drążyć temat, bo niektóre są serio fajne, a kilka mi sprzątnęli sprzed nosa. Pogadałem z jednym ze sprzedawców i mówił, że kupili tego paczkę z serwisu ze szwagrem, czyszczą, sortują, łączą części wg modeli, robią zdjęcia i sprzedają.

I teraz the best of - z tego co widzę to najszybciej znikają te tańsze i mało uszkodzone, więc na wiosnę będzie wysyp graveli bez papierów... w sumie to już jeden Backroad z połamanym tylnym trójkątem wisi do kupienia, iks de

Aż sobie sam z ciekawości zamówiłem Rose Backroad opisanego jak "bdb", jutro ma przyjść.

#gravel #szosa
ujdzie - Ciekawostka przyrodnicza - na OLX od niedawna pojawia się sporo fajnych ram ...

źródło: comment_16474553937AidBDJDwBGBDRiQRo4Oin.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rower ma mieć papiery? XDDD MOŻE CZAJNIK TEZ BUAHHAHAHAHAHA


@11223344: dlaczego nie? Na używane rowery nierzadko jest jeszcze gwarancja, masz historię serwisowa i jakieś potwierdzenie własności.
  • Odpowiedz
@ujdzie: Canyon i rose to tanie marki? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie mówię, że nie brać, ale uważać i oglądać. Jest masa rowerów po wypożyczalniach na zachodzie i szczerze to pies wie co się z tymi rowerami działo.
  • Odpowiedz
@ujdzie: Nie chce mi się każdego śmieszka wołać z osobna, zresztą i tak nikt nie uwierzy, ale w zeszłym roku podczas kontroli drogowej w Niemczech przy autostradzie, policjanci nie chcieli mnie puścić bez sprawdzenia numeru seryjnego ramy. Miałem do wyjęcia 2 torby, roletę bagażnika i sam rower, ale nie odpuścili, póki tego nie zrobiłem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ujdzie: z tym Canyonem to chyba trochę przesadzasz, bo te ramy pojawiły się z tydzień temu, a sam hasło canyo obserwuję na olx dobry rok. Wszystko praktycznie do łatania. O dziwo ultimate cf wmn z dziurą wielkości ziemniaka w dolnym trójkącie poszedł chłopakom. Rama fajna, cena fajna, ale nikt o zdrowych myślach by się w to nie bawił.
  • Odpowiedz
@Desmosedici: true, Canyonów faktycznie mniej, ale się przewijają u tych samych "łowców ram" - stąd wrzuciłem do jednej paczki. Z tego co widzę to one właśnie potrafią zniknąć w ciągu godziny-dwóch, co najciekawsze - niezależnie od stanu.

Ja obserwuję samo "rama" i tak kilka razy dziennie przeglądam. W sumie prawie nic ciekawego przez rok nie było w takich normalnych pieniądzach oprócz tych Rose... i ww. Chinarello oraz Chinalizedów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ujdzie: imo z tymi ramami można się dobrze władować na minę, większość jakieś zarysowane, ukruszony lakier i nie wiadomo w jakim stanie jest karbon pod spodem

A kupiłeś kompletną ramę z widelcem i zaciskiem sztycy? Z tego co na szybko na stronie Rose szukałem to nie można dokupić widelca, sztycy czy zacisku sztycy do tych ram

@krabat: ale sprawdzenie ramy w rejestrze czy jest kradziony to nie sprawdzanie
  • Odpowiedz
@Zabi96: kupiłem ramę z widelcem i sztycą, ale jest nieuzbrojona, muszę dokupić
- zacisk sztycy (mocno nietypowy, out of stock u nich, to mnie martwi),
- zacisk siodełka (ritchey 1-bolt, standard),
- hak przerzutki (dostępny)
- i jakiś system wewnętrznego prowadzenia przewodów w główce ramy/starach. Tutaj akurat widzę, że używają chyba Acros Components, ale jest kilka innych opcji, generalnie standardowe łożyska IS52/OD 56 + jakaś przelotka, coś podobnego mam w
  • Odpowiedz
@ujdzie: Pisałeś może już do Rose w sprawie zacisku? Jestem ciekawy czy jakies konkretne info dostałeś, czy możę jednak te ramki można sobie w buty wsadzić. Chciałem napisać PW ale masz zablokowane. Do tego Rose z 2019 zacisk mają dostępny. Ten model 2020 to jakiś fikołek niestety.
  • Odpowiedz
@Mr_Trabalski: już odblokowane. Zaciski będą za 3 miesiące :D Generalnie kontakt z nimi jest w opór trudny, bo jak napisałem mejla do technik@ tydzień temu to mi w ogóle nie odpisali. Po czym zrobiłem zamówienie na sam hak i zapytałem o to samo ale customerservice@ to mi napisali, żeby dodać w komentarzu zamówienia listę części i oni zmodyfikują zamówienie. No i zmodyfikowali, kazali zapłacić, ale co tam jest w tym
  • Odpowiedz